Të gjitha lajmet

NGA INFORMATORI

Dënimet nga dueli i fundit, 450 euro

Foto: KBRahoveci/fb

Dënimet nga dueli i fundit, 450 euro

30 April, 2019 @14:12

Pas përfundimit të serisë gjysmëfinale në përballjet mes Rahovecit dhe Yllit, në Informatorin e fundit të botuar nga FBK-ja janë bërë të ditura edhe dënimet për ndeshjen e tretë të serisë të cilën e fitoi Rahoveci.

Vendasit në Mizahir Isma janë gjobitur me 300 euro për shkak të hudhjes së gjësendeve të forta në parket.

Shiko: SKEMËN E PLAYOFFIT

Ndërsa për shkak të gabimit teknik basketbollisti i Yllit Alban Veseli është gjobitur me 150 euro.

Rahoveci mposhti Yllin 3-0 në seri për të siguruar finalen e parë të PlayOffit në Superligë në histori të klubit.

TERMINI I PARË I SERISË FINALE

Seria finale nis shpejt, ja formati

TOPSPORTI/ Arkiv

29 April, 2019 @23:51

Sot është përcaktuar edhe termini i ndeshjes së parë të serisë finale të PlayOffit të Superligës. Pas triumfeve ekspres…

NGA INFORMATORI

Dënohet gjyqtari dhe mbajtësi i statistikave

Foto: nga arkivi

29 April, 2019 @15:57

Në Informatorin e Superligës për ndeshjet e dyta të serisë gjysmëfinale të PlayOffit (Nr. 33), FBK ka bërë të ditur…

NGA INFORMATORI

900 euro gjobë Yllit

29 April, 2019 @14:08

Në Informatorin e publikuar sot për ndeshjet e dyta të serisë gjysmëfinale të PlayOffit në Superligë, është bërë e ditur…

GAME 3: RAHOVECI - YLLI

Historike, Rahoveci në finale!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

28 April, 2019 @20:56

Stinori historik i Rahovecit, u zbukurua me finalen e madhe në Superligë. Pas finales në Kupën e Kosovës, Rahoveci duke…

PJESA E PARË: RAHOVECI - YLLI

Vetë 4 pikë dallimi në Mizahir Isma

28 April, 2019 @19:50

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Ylli. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 35-31 në favor të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga