Të gjitha lajmet

NGA INFORMATORI

Dënimet nga dueli i fundit, 450 euro

Foto: KBRahoveci/fb

Dënimet nga dueli i fundit, 450 euro

30 April, 2019 @14:12

Pas përfundimit të serisë gjysmëfinale në përballjet mes Rahovecit dhe Yllit, në Informatorin e fundit të botuar nga FBK-ja janë bërë të ditura edhe dënimet për ndeshjen e tretë të serisë të cilën e fitoi Rahoveci.

Vendasit në Mizahir Isma janë gjobitur me 300 euro për shkak të hudhjes së gjësendeve të forta në parket.

Shiko: SKEMËN E PLAYOFFIT

Ndërsa për shkak të gabimit teknik basketbollisti i Yllit Alban Veseli është gjobitur me 150 euro.

Rahoveci mposhti Yllin 3-0 në seri për të siguruar finalen e parë të PlayOffit në Superligë në histori të klubit.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga