Të gjitha lajmet

TREPÇA '89 - DRITA

Derbi i javës mbyllet me barazim

Derbi i javës mbyllet me barazim

11 March, 2018 @15:22

Trepça ‘89
Drita
Trepça ‘89 1 : 1 Drita
Arb MANAJ 88' Endrit KRASNIQI 83'

Stadiumi "Riza Lushta" - Mitrovicë

Me rezultat 1-1 është mbyllur derbi kryesor i javës në Superligë, rezultat ky që nuk i konvenon as njërës e as tjetrës skuadër në luftën për titull.

Ndeshja në përgjithësi kaloi me dominimin e vendasve, të cilët u penalizuan nga rastet e humbura të sulmuesit Oto John, i cili shpërdoroi minimalisht dy raste shumë të mira për shënim.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Shpërdorimet e Oto Johnit iu revanshuan mitrovicasve në cepin tjetër të portës, kur rezervisti i Dritës, Endrit Krasniqi, shënoi për 0-1 në minutën e 83’ të ndeshjes.

Mirëpo, vendasit nuk u pajtuan assesi me humbje dhe e gjetën golin e barazimit përmes zëvendësuesit Arb Manaj, i cili shënoi për 1-1, rezultat me të cilin u mbyll ndeshja.

Ky barazim e mban kampionin në fuqi të Kosovës në vendin e shtatë, derisa Drita tashmë e sheh veten 4 pikë larg Prishtinës lidere.GJILANI - VLLAZNIA

Armend Thaqi me supergol, Gjilani triumfon

11 March, 2018 @15:10

Në takimin e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore minimale ndaj Vllaznisë së…

LLAPI - LIRIA

Llapi vazhdon gabimet, Liria fiton në Podujevë

FOTO: BOROZANI / A.P

11 March, 2018 @15:02

Pas eliminimit nga Kupa në mesjavë, Llapi është mposhtur edhe në takimin e luajtur sot ndaj Lirisë në Superligë. Pjesa…

VËLLAZNIMI - FLAMURTARI

Vëllaznimi mposht Flamurtarin në Gjakovë

Foto: KFV

11 March, 2018 @14:57

Pas suksesit ndaj Dritës në Kupën e Kosovës, Vëllaznimi formën e mirë e ka vazhduar edhe në Superligë. Gjakovarët shënuan…

BESA - PRISHTINA

Prishtina s’gabon, ruan kreun

Foto: FC Prishtina

11 March, 2018 @14:24

Në takimin e parë të ditës së sotme në Superligë, Prishtina ka shënuar fitore 1-3 ndaj skuadrës së Besës në…

LLAPI - LIRIA

11-shet: Llapi - Liria

11 March, 2018 @13:12

Janë publikuar formacionet e Llapit dhe Lirisë për ndeshjen e sotme.

BESA - PRISHTINA

11-shet: Besa - Prishtina

BOROZANI

11 March, 2018 @12:40

Janë publikuar formacionet startuese të Besës e Prishtinës pak minuta para ndeshjes.

PA 2 TË HUAJ

Gjilani ndahet me dy të huaj

13 December, 2018 @12:49

Skuadra e Gjilanit, që drejtohet nga Sadat Pajaziti, me të përfunduar stinori vjeshtor i kampionatit ka bërë të ditur që…

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

TREPÇA 89 - FLAMURTARI

Vazhdimet përcaktojnë çerekfinalistin

9 December, 2018 @16:00

Janë dashur 120 minuta lojë në Mitrovicë, ashtu që Trepça’89 të sigurojë çerekfinalen në përballje ndaj Flamurtarit luftarak. Mitrovicasit,…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

BALLKANI - GJILANI

Ballkani arrin çerekfinalen

Foto: KFBallkani/fb

9 December, 2018 @15:36

Skuadra e Ballkanit të Suharekës me një paraqitje dominuese ka arritur ta shkruajë emrin në tetëshen më të mirë të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga