Të gjitha lajmet

LOJTAR I LIRË

Dina largohet nga Liria

TOPSPORT/ A. P.

Dina largohet nga Liria

5 June, 2019 @14:38

Futbollisti i Lirisë, Behar Dina, është larguar nga klubi.

Pas Blendi Memajt që u zyrtarizua te Llapi, Dina është lojtar i radhës që largohet nga ekipi prizrenas, ka bërë të ditur gazeta blic sot.

Dina ka qenë një ndër futbollistët standard të ekipit të Lirisë në stinorin për tu harruar për bardhezinjtë, pasi që ranë nga Superliga.

Tashmë Dina nuk ka kontratë me Lirinë dhe mbetet lojtar i lirë në tregun e futbollit të Kosovës.

NË GJAKOVË

Vëllaznimi i fton të rinjtë në Akademi

5 June, 2019 @13:06

Skuadra e Vëllaznimit, që nuk arriti të sigurojë Superligën 2019/20 duke u mposhtur në duel të barazhit nga Trepça’89, ka…

GANI SEJDIU

I shpëtoi nga rënia dhe largohet

Foto: KFBallkani/fb

2 June, 2019 @19:34

Skuadra e Ballkanit të Suharekës para pak çasteve ka bërë të ditur se trajneri i ekipit Gani Sejdiu është larguar…

GOL

Kompilacioni i golave të Festim Alidemës

2 June, 2019 @17:10

Sulmuesi i Llapit, Festim Alidema, ka përfunduar sezonin si golashënuesi i tretë më i mirë i Superligës 2018/19. …

MEDIA

Salihu për Canën, ishte njëfarë shfaqje

2 June, 2019 @14:51

Sekretari i Përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu, në një deklaratë dhënë indeksonline.net-it pas deklaratave të djeshme të kryetarit të Vëllaznimit,…

VETON ÇITAKU

U këndellem nga nokauti

1 June, 2019 @18:35

Trajneri i Trepçës’89, Veton Çitaku, në deklaratën e tij pas ndeshjes së fituar sot, që siguroi edhe një stinor në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga