Të gjitha lajmet

PAS ANKESËS SË "PAMPURAVE"

Disiplinorja rrëzon ankesën e Fushë Kosovës

Disiplinorja rrëzon ankesën e Fushë Kosovës

29 May, 2019 @13:14

Pas ankesës së Fushë Kosovës lidhur me Vendimin për heqjen e gjashtë pikëve të ekipit për shkak të parregullsisë në ndeshjen Drenasi - Fushë Kosova, Komisioni Disiplinor i Ligës së Parë të Kosovës në futboll ka marrë këtë vendim.

“Refuzohet ankesa e KF Fushë Kosova nga Fushë Kosova dhe mbetet në fuqi vendimi i Komisionit Disiplinor i shkallës së parë, datë 17 maj 2019, mbi dënimin e KF Fushë Kosova me heqjen e 6 (gjashtë) pikëve nga pikët e përgjithshme të fituara,” ka shkruar Vendimi i botuar sot.

TABELA PËRFUNDIMTARE E LIGËS SË PARË

Fushë Kosova ka të drejtë ankese tash në Komisioni e shkallës së dytë të Komisionit brenda 3 ditësh.

Fushë Kosova për shkak të kësaj parregullsie në përballje ndaj Drenasit dhe dënimit të heqjes së gjashtë pikëve, ra nga Liga e Parë e Kosovës dhe stinorin që vjen do të jetë pjesë e Ligës së Dytë.

VENDOSJA E PUBLIKUT

FFK përcakton edhe vendin e tifozëve për ndeshjet e barazhit

Foto: FFK

29 May, 2019 @13:02

Pas shortit të tërhequr sot për terminet e ndeshjeve të barazhit të Superligës, Federata e Futbollit të Kosovës ka përcaktuar…

DUELI I BARAZHIT

Trepça’89-Vëllaznimi, lufta për Superligë 2019/20

Pamje nga ndeshja kur të dyja ekipet ishin pjesë e Superligës/

29 May, 2019 @11:58

Stinori aspak i mirë i Trepçës’89 në Superligë mund t’i kushtojë me rënie, edhe pse llogariten favorit në duelin vendimtar…

DUELI I BARAZHIT

Gjilani-Besa, lufta për Superligë 2019/20

Kur Besa ishte pjesë e Superligës/ Foto nga arkivi

29 May, 2019 @11:46

Besa duket të jetë e gatshme, njëjtë edhe Gjilani. Dueli i dy ekipeve që luftojnë për të qenë pjesë…

DUELI I BARAZHIT

Caktohet data e barazhit, Rahoveci - Ramiz Sadiku

Foto: KFRahoveci/fb

28 May, 2019 @16:43

Sot është hedhur shorti i barazhit për Ligë të Parë të Kosovës në futboll, ku përveç çiftit Bashkimi -…

DUELI I BARAZHIT

Caktohet data e barazhit, Bashkimi-Dardana

28 May, 2019 @15:10

Skuadra e Bashkimit të Koretinit që përfundoi në pozitën e 14 të Ligës së Parë të futbollit të Kosovës, ka…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë