Të gjitha lajmet

KOSOVA U20 NË EVROPIAN DIV B

Dje 49, sot humbje me 48 pikë dallim

Foto: FBK

Dje 49, sot humbje me 48 pikë dallim

13 July, 2019 @19:51

Përfaqësuesja e Kosovës U20 në basketboll sot është mposhtur me 48 pikë dallim nga Holanda U20 në Evropianin për këto grupmosha të Divizionit B, që po mbahet në Portugali.

Basketbollistët e drejtuar nga selektori Ibrahim Karabeg nuk kanë qenë as kundërshtarë të denjë të kundërshtarëve të tyre në këtë ndeshje, duke pësuar 40-88 me mesatarisht 10 pikë për çerek [11-26, 15-22, 5-19 dhe 9-21].

Më efikasi te Kosova U20 ka qenë Dardan Kapiti, që ka shënuar 10 pikë, duke u bërë edhe lojtari i vetëm që shënoi pikë dyshifrore në skuadër.

Kosova U20 në ndeshjen e djeshme shënoi 1 treshe ndaj Estonisë U20 nga 15 tentime, ndërsa sot prej 12 tentimeve shënoi, gjithashtu një treshe. Kurse ekipi nuk arriti as 30% saktësi nga gjuajtjet e lira përgjatë ndeshjes.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga