Të gjitha lajmet

I NATYRALIZUARI I PARË

Doellman mund të rikthehet te Kosova

Doellman mund të rikthehet te Kosova

18 April, 2018 @15:49

Basketbollisti i natyralizuar amerikan, Justin Doellman, mund të luajë përsëri për Kosovën.

Njoftimin e ka dhënë sot Koha ditore, ndërsa kreu i FBK-së, Arben Fetahu, për gazetën në fjalë ka thënë se do të bisedojë me lojtarin nëse ai do të luaj për ndeshjet e fundit kualifikuese drejt Botërorit Kina 2019.

Doellman ka qenë lojtari më i mirë i Kosovës në kualifikimet e para të vendit tonë, për Eurobasket 2017, ndërsa më pas pati disa lëndime dhe mungoi.

TABELA AKTUALE DREJT KINA 2019

Së fundi, ai prej janarit u bë pjesë e Buducnostit të Podgoricës, prej ku kaloi nga Efes i Stambollit, derisa ekipi i tij fitoi ABA Ligën.

Përveç Doellmanit, Kosova ka mundësi të angazhojë edhe një playmaker të ri të huaj, ka bërë të ditur sot gazeta.

Përndryshe, Kosovës deri në fund të ciklit kualifikues për Botëror i kanë mbetur edhe 2 ndeshje. Më 28 qershor Kosova pret Hungarinë, ndërsa më 1 korrik, Poloninë.

GAME 2: PORTLAND - PELICANS

Pelikanët kthehen në shtëpi me 2-0

Foto: nba.com

18 April, 2018 @10:48

New Orleans Pelicans do të kthehet në shtëpi me një avantazh shumë të mirë, ngase arritën ta mposhtin Portland Trail…

GAME 2: CELTICS - BUCKS

Bostoni me dy epërsi në seri

18 April, 2018 @10:45

Pas ndeshjes së parë ku fituesi u caktua pas vazhdimeve, kësaj radhe Bostoni ishte më i vëmendshëm dhe arriti ta…

GAME 2: RAPTORS - WIZARDS

DeRozan me rekord personal, Toronto 2-0

Foto: nba.com

18 April, 2018 @10:41

Toronto Raptors duke dominuar totalisht në ndeshje, arriti ta mposht Washington Wizardsin me rezultat 130-119 në duelin e dytë të…

GAME 1: PANATHINAIKOS - REAL MADRID

Panathinaikos deklason Realin

17 April, 2018 @22:21

Një diferencë kaq e madhe nuk është pritur as nga lojtarët e Panathinaikosit. Gjiganti grek, arriti ta mposht bindshëm…

GAME 1: CSKA-KHIMKI

Dueli rus, vendoset në fund

17 April, 2018 @21:13

Play Offi në Euroleague startoi me ndeshjen CSKA Moska - Khimki, derisa fundi i këtij dueli rus ishte shumë me…

BASHKIMI - KERASANI

Morina e Biraj me triple-double, Bashkimi lehtë ndaj Kerasanit

BOROZANI / A.P

17 April, 2018 @20:51

Dy ditë pasi u konfirmua zyrtarisht që Kerasani sezonin tjetër do ta luajë në Ligën e Parë të Kosovës në…

KB BASHKIMI F

Bajra emërohet trajner i femrave te Bashkimi

BOROZANI

17 April, 2018 @18:06

Pak ditë para fillimit të fazës Play Off, klubi i Bashkimit në kategorinë e femrave ka njoftuar që skuadra prizrenase…

LIGA E FEMRAVE / PLAY OFF

Play Offi në Ligën e Femrave nis të enjtën

BOROZANI / Arkiv

17 April, 2018 @17:29

Pas përfundimit të stinorit të rregullt, erdhi koha për Play Off në Ligën e Femrave. Play Offi do të fillojë…

EUROBASKET AWARDS

Dy lojtarë të Bashkimit, në ekipin më të mirë të BIBL

17 April, 2018 @12:42

Pas përfundimit të Final Fourit në Ligën Ballkanike dhe fitores së Levskit ndaj Bashkimit, që bëri ekipin bullgar kampion të…

PLAYOFF - NDESHJET E DYTA

Terminet e ndeshjeve të dyta të PlayOffit

17 April, 2018 @12:26

Të mërkurën dhe të enjten do të zhvillohen ndeshjet e dyta gjysmëfinale të play-off-it të Ligës së Dytë të Meshkujve. …

VEDRAN BOSNIC

Ish-ylli i Bashkimit e Pejës, në krye të Bosnjës

12 November, 2018 @16:47

Njëri ndër lojtarët që ka lënë gjurmë në basketbollin kosovar, Vedran Bosnic, është emëruar si trajner i përfaqësueses së Bosnjës. …

QUALIFICATION FOR CHINA 2019

Tri ekipe evropiane sigurojnë botërorin

Foto: fiba.basketball

17 September, 2018 @14:13

Me përfundimin e ndeshjeve të dyta të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror “Kina 2019”, tre skuadra nga Evropa veçse kanë…

DAMIR MULAOMEROVIC

Një boshnjak në krye të Kosovës

14 August, 2018 @11:12

Pas arritjeve të vogla, por historike për Kosovën që debutoi në kualifikime për një Kampionat Botëror, në krye të reprezentacionit…

KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

BOROZANI/ A. P.

2 July, 2018 @13:52

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”, Përfaqësuesja e Kosovës tashmë do t’i…

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 July, 2018 @22:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi Grupin C pa humbje. Me të përfunduar stinori në NBA,…

Të gjitha lajmet nga Kina 2019