Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA - JORDANIA

Dominon Shqipëria, por mungon goli

Foto: Panorama

Dominon Shqipëria, por mungon goli

10 October, 2018 @21:57

SHQIPËRIA 0 : 0 JORDANIA

Në takimin miqësor të zhvilluar sonte në "Elbasan Arena", takim i cili nuk u përcoll nga shumë të pranishëm në stadium, gola nuk pati.

Shqipëria e Jordania zhvilluan një ndeshje që 'la për të dëshiruar' dhe gjatë 90 minutave rrjetat nuk u tundën në asnjë moment, duke bërë që rezultati final i ndeshjes të ishte 0-0.

Sa i përket rasteve për shënim, më e rrezikshme u tregua Shqipëria, e cila rastin më të mirë e pati me sulmuesin Uzuni, goditja e të cilit u ndal nga shtylla në minutën e 85' të ndeshjes. Raste për shënim patën edhe Grezda e Veseli, mirëpo porta jordaneze mbeti e paprekur.

GRUPET DHE ORARI - LIGA E KOMBEVE

Kjo ndeshje ishte një ndeshje testuese e Shqipërisë pak ditë para ndeshjes në kuadër të Ligës së Kombeve, të cilën Shqipëria e luan ndaj Izraelit më 14 tetor.PARA NDESHJES

Interesim i vogël për ndeshjen e Shqipërisë

10 October, 2018 @19:46

Kur kanë mbetur më pak se një orë deri në fillimin e ndeshjes miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Jordanisë, tribunat e…

BONUS NGA UEFA

UEFA rrit shpërblimet për Ligën e Kombeve

10 October, 2018 @19:20

UEFA ka ngritur përfitimet e skuadrave pjesëmarrësë në Ligë të Kombeve. Prej Ligës A deri në Ligën D, të gjitha…

PARA NDESHJES

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Jordania

FSHF

10 October, 2018 @18:49

Janë të ditur formacionet zyrtare për ndeshjen miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Jordanisë. Ndeshja luhet në Elbasan Arena dhe fillon nga…

PËRFAQËSUESJA

Kosova U19 e nis me barazim

FFK

10 October, 2018 @18:33

Përfaqësuesja U19 e Kosovës e ka filluar me barazim aventurën e saj në kualifikimet për Kampionatin Europian. Të përzgjedhurit e…

KOSOVA U19

Austria U19 vs. Kosova U19, mbyllet pjesa e parë

10 October, 2018 @16:13

Ka përfunduar pjesa e parë mes Austrisë dhe Kosovës U19 në ndeshjen kualifikuese drejt EURO 2019. Pas 45 minutave lojë,…

IZRAELI - SKOCIA

3 nga 3, ‘komplikohet’ grupi i Shqipërisë

Foto: BBC

11 October, 2018 @22:58

Në ndeshjen e luajtur në kuadër të Grupit C1 të Ligës së Kombeve, grup në të cilin ndodhet edhe Shqipëria,…

PARA NDESHJES

Interesim i vogël për ndeshjen e Shqipërisë

10 October, 2018 @19:46

Kur kanë mbetur më pak se një orë deri në fillimin e ndeshjes miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Jordanisë, tribunat e…

PARA NDESHJES

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Jordania

FSHF

10 October, 2018 @18:49

Janë të ditur formacionet zyrtare për ndeshjen miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Jordanisë. Ndeshja luhet në Elbasan Arena dhe fillon nga…

SHQIPËRIA U19

Shqipëria U19 e nis me disfatë

10 October, 2018 @15:34

Në takimin e parë të kualifikimeve drejt EURO 2019, Shqipëria U19 u mposht me rezultat 1-0 nga Ukraina U19. Djelmoshat…

KOMBËTARJA

Shqipëria - Jordania, statistika e të dhëna

10 October, 2018 @12:00

Kombëtarja e Shqipërisë për herë të parë ndeshet me Jordaninë në një takim zyrtar. Me përfaqësueset Lindjes së Afërt, Shqipëria…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja