Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Don Polloshka debuton te Prishtina

Don Polloshka debuton te Prishtina

3 October, 2019 @15:26

Në fitoren që Prishtina e shënoi mbrëmë ndaj Prizrenit në shtëpi, fitore që ishte e para e sezonit për kampionin në fuqi të Kosovës, te bardhekaltërit debutoi i riu Don Polloshka.

17-vjeçari Polloshka në takimin e tij të parë luajti për gjithsej 3 minuta, ndërkohë që shënoi 3 pikë si dhe e realizoi një asistim.

TABELA AKTUALE

Për lojtarin në fjalë kjo ishte paraqitja e parë në nivelin senior, ndërkohë që sivjet në garat vendore ai do të luajë me licencë të dyfishtë, pra përveç që do të jetë pjesë e seniorëve të Prishtinës, ai gjithashtu do të vazhdojë të luajë edhe për skuadrën M-Junior, te e cila është pjesë prej moshës 7-vjeçare.

Gjithashtu, Polloshka vazhdon të jetë pjesë e rregullt e skuadrave zinxhirë të përfaqësueses së Kosovës në basketboll. Së fundi, ai ishte pjesë e listës së grumbulluar nga Kosova U18 në ndeshjet e zhvilluara në muajt korrik e gusht të këtij viti.

RAHOVECI - CLUJ

Vështirësohet kualifikimi për Rahovecin

2 October, 2019 @22:22

Rahoveci në ndeshjen e parë të rrethit të parë kualifikues drejt FIBA Europe Cup, u mposht me rezultat 73-98…

PRISHTINA - PRIZRENI

E para për Prishtinën

TOPSPORTI/ A.P

2 October, 2019 @21:46

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, ka regjistruar fitoren e parë në Superligë në xhiron e dytë, duke e mposhtur…

RAHOVECI - CLUJ

+18 epërsia për mysafirët pas 20 minutave

2 October, 2019 @21:14

Përfundoi pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Cluj. Pjesa e parë e ndeshjes mbyllet me +18 pikë epërsi në…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Cluj

2 October, 2019 @20:30

Caktohen pesëshet e para të Rahovecit dhe të Clujit. RAHOVECI: Chris Bradford, Arian Qallaku, Justn Gray, Jure Gunjina, Javis Howard. …

PRISHTINA - PRIZRENI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Prizreni

2 October, 2019 @20:25

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Prizreni. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 54-39 në të mirë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga