Të gjitha lajmet

TE FERONIKELI

Dorëhiqet Munishi

Dorëhiqet Munishi

19 March, 2018 @19:46

Trajneri prishtinas i Feronikelit, Ismet Munishi, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij, ka bërë të ditur pak më parë KTV në emisionin sportiv të saj.

Së fundi, Feronikeli barazoi me Vllazninë si mysafir, ndërsa nga gjashtë ndeshje sa ishte trajner aty, Munishi ka arritur të fitojë të gjitha duelet si vendas (tri), ndërsa jashtë vendit, pikën e vetme e nxori në fundjavën që e lamë pas.

Pas 24 xhirove të zhvilluara, Feronikeli është i katërti në klasifikim, me 38 pikë, gjashtë më pak se liderja e Superligës, Drita.

KOSOVA-KIKA

Kika fiton derbin e fund-tabelës

19 March, 2018 @15:15

Kika ka fituar përballjen e fundit të xhiros XXI të Ligës së Parë të Kosovës në futboll, duke e mposhtur…

ZYRTARIZOHET LISTA

Valon Berisha dhe Besar Halimi mungojnë në ftesat e Challandesit

Foto: FFK

19 March, 2018 @14:14

Selektori i ri i Kosovës, Bernard Challandes, që do të drejtojë për herë të parë reprezentacionin e Kosovës në futboll…

LIGA E PARË

Prizreni hap pranverën me fitore

BOROZANI / Arian Paçarizi

19 March, 2018 @13:31

Skuadra e Prizrenit, në ndeshjen e parë të stinorit pranveror, në kuadër të futsallit në Ligën e Parë, e mposhti…

SHQIP NË BOTË

Donis Avdijaj ia dhuron fitoren Rodas

19 March, 2018 @11:07

Në fitoren e shënuar dje ndaj Bredas, vendimtar për skuadrën e Rodas u tregua Donis Avdijaj. Avdijaj shënoi një gol…

SHQIP NË BOTË

Herolind Shala shënon golin e parë për Lyngbyn

19 March, 2018 @11:01

Në takimin e luajtur ndaj Horsensit në shtëpi, gol për skuadrën e Lyngbyt ka shënuar Herolind Shala. Shala në këtë…

FA CUP

Përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste

18 March, 2018 @20:11

Pas 4 ndeshjeve çerekfinale të zhvilluara dje e sot, sonte është mbajtur shorti për fazën gjysmëfinale të FA Cup. Shorti…

BASAKSEHIR-BESIKTAS

Istanbul Basaksehir, fituesi i javës në Turqi

18 March, 2018 @19:13

Pas barazimit të djeshëm në derbin e zjarrtë ndërmjet Fenerbahçes dhe Galatasarayit 0-0, që aktualisht janë në pozitat 4 dhe…

VUSHTRRIA-BASHKIMI

Vushtrria kap ritmin drejt Superligës

18 March, 2018 @18:20

Pasi që nisën stinorin pranveror me dy barazime, tashmë me dy fitore, ekipi i Vushtrrisë ka kapur ritmin për në…

BALLKANI-HAJVALIA

Ballkani me 5-she, i afrohet kreut

18 March, 2018 @18:12

Pas barazimit të djeshsëm të KEK-ut dhe me fitoren e thellë të Ballkanit sot ndaj Hajvalisë, ekipi nga Suhareka i…

VLLAZNIA-FERONIKELI

Vllaznia ndalë Feronikelin

18 March, 2018 @16:44

Vllaznia e Pozharanit ka shkëputur edhe një pikë shprese sot. Ekipi i Agron Selmanit ka ndalë në shtëpi Feronikelin e…

SADAT PAJAZITI, LARGOHET

Pas disfatës në derbi, Gjilani ndahet me trajnerin

20 February, 2019 @16:19

Derbi më i madh i Kosovës, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka lënë ekipin humbës pa trajner. Gjilani përmes…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

Të gjitha lajmet nga