Të gjitha lajmet

TALENTI

Dortmund provon Argjend Malajn!

Dortmund provon Argjend Malajn!

22 April, 2014 @12:18

Një tjetër futbollist nga Prishtina që po synon të gjejë angazhim te skuadrat europiane është edhe mesfushori Argjend Malaj.

Futbollisti 21 vjeçar ka udhëtuar në Gjermani për t'u provuar te disa skuadra të ndryshme, ndër ta edhe gjiganti gjerman, Borussia Dortmund.

Lajmin e ka bërë të ditur presidenti i klubit prishtinas, Remzi Ejupi, i cili për të përditshmen sportive Arena, ka zbuluar se Malaj nëpërmjet një menaxheri gjerman pritet të provohet në disa skuadra.

Ditë më parë, futbollistë të tjerë të rinj të Prishtinës si Emir Sahiti, Lorik Aliu dhe Edon Zhegrova, patën fituar të drejtën për t'u provuar te kampioni shumëfishtë belg, Standard Liege.MAN UTD

Shkarkohet Moyes

REUTERS

22 April, 2014 @9:51

Trajneri i Manchester Unitedit, David Moyes, është shkarkuar nga detyra e tij si trajner i djajve të kuq -…

DAVID MOYES

Sot shkarkohet!

22 April, 2014 @9:19

Daily Telegraph ka shkruar në numrin e sotëm se gjatë ditës Manchester United do të bëj zyrtare shkarkimin e David…

SAMUEL ETO'O

S’udhëton në Madrid

22 April, 2014 @9:13

Samuel Eto'o, sulmuesi kamerunas i Chelseat nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit të tij, Jose Mourinho, për ndeshjen…

MOYES

Afër shkarkimit

21 April, 2014 @16:29

David Moyes është para shkarkimit nga detyra e tij në Manchester United, shkruan Sky Sports sot. Sipas disa raporteve të…

LES BLUES

Koscielny kritikon Deschampsin dhe lë Francën

15 October, 2018 @19:31

Mbrojtësi i Francës dhe Arsenalit, Laurent Koscielny, i ka dhënë fund karrierës së tij në reprezentacionin e vendit. Për…

LIDHUR ME FUTBOLLIN

Babai i Kompany’t, bëhet kryetar i parë me origjinë afrikane i një komune belge

Pierre Kompany. babai i Vincent Kompany/ Foto: GettyImages via BBC

15 October, 2018 @19:15

Pierre Kompany ka fituar garën për kryetar të komunës së Ganshorenit në Bruksel, ka bërë të ditur BBC sot. …

NESËR MBRËMA

Stinori i ri i BIBL nis në Prizren

15 October, 2018 @18:26

Stinori i njëmbëdhjetë i ligës ballkanike në basketboll starton në Prizren. Dueli i parë i edicionit 2018/19 në BIBL…

PRIZRENI - PRISHTINA

Prishtina mposhtë debutuesit në Prizren

FOTO: prishtina futsall

15 October, 2018 @18:20

Klubi i futsallit, Prishtina, në ndeshjen e parë të stinorit 2018/19 të Superligës, e mposhti skuadrën debutuese Prizrenin me rezultat…

NBA 2018/19

Spektakli në NBA fillon të mërkurën

FOTO / nba.com

15 October, 2018 @16:42

Liga më e fortë e basketbollit në botë, NBA, do të fillojë më 17 tetor. Ndeshja hapëse e stinorit 2018/19…

Të gjitha lajmet nga