Të gjitha lajmet

KOSOVA U18

Drejt Rumanisë, grupi dhe orari i ndeshjeve

Foto: FBK

Drejt Rumanisë, grupi dhe orari i ndeshjeve

Teskti: FBK

25 July, 2019 @11:39

Nga 26 korriku deri më 4 gusht, në Oradea të Rumanisë do të zhvillohet Kampionati Evropian, Divizioni B për U18 në konkurrencën e meshkujve.

Në këtë Evropian marrin pjesë 24 kombëtare, që janë të ndara në katër grupe, me nga gjashtë ekipe.

Kosova është në një grup me Bjellorusinë, Suedinë, Hungarinë, Austrinë dhe Portugalinë.

Tri vendet e para do të kualifikohen në Divizion A, derisa vendi i fundit do të bie në Divizion C. Gjithashtu vendi i parë i Divizionit C do të hyjë në atë B.

Dy kombëtaret e para në grupe do të kualifikohen në çerekfinale, vendi i tretë dhe i katërt do të luajnë për pozitat 9-16, derisa vendi i pestë dhe i gjashtë për pozitat 17-24.

Ndeshja e parë është ndaj Hungarisë të premtën, derisa synimi i basketbollistëve të Kosovës është të tregojnë ndeshje të bukura në këtë kampionat dhe të fitojnë përvojë.Orari i ndeshjeve:

E premte (26 korrik)

16:15 Kosova-Hungaria
E shtunë (27 korrik)

16:15 Suedia-Kosova
E diel (28 korrik)

14:00 Kosova-Austria
E hënë-pushim
E martë (30 korrik)

20:45 Bjellorusia-Kosova
E mërkurë (31 korrik)

20:45 Portugalia-Kosova

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga