Të gjitha lajmet

DRENICA-BESA

Drenica edhe teorikisht, i ik barazhit

Drenica edhe teorikisht, i ik barazhit

14 May, 2017 @19:29

Drenica
Besa
Drenica 3 : 1 Besa
Kreshnik LUSHTAKU 42', Taulant DAJAKU pen 59', Granit ARIFAJ 75' 46' Xhevdet SHABANI

Stadiumi Bajram Aliu - Skenderaj.
Përkundër se ka qenë rehat në pozitën e shtatë, sot Drenica nuk ka kalkuluar fare në Bajram Aliu për të shënuar fitore ndaj Besës dhe për të qenë jashtë barazhit edhe teorikisht me fitore 3-1. Treshja ofanzive e kuqezinjëve nga Skenderaj ka qenë përsëri në element. Së pari Kreshnik Lushtaku shënoi për avantazh pak para fundit të pjesës së parë për 1-0. Por, Besa barazoi menjëherë me të nisur pjesa e dytë, 1-1. TABELA AKTUALE Më pas, akordohet penalltia e parë për Drenicën në këtë stinor në Superligë, kur Taulant Dajaku realizon për 2-1, e 15 minuta para fundit, Granit Arifaj shënoi për 3-1 që siguroi tre pikëshin e shpëtimit teorik për Drenicën.

LIRIA-TREPÇA

Liria pranë shpëtimit, Trepça bie nga Superliga

BOROZANI/ Arian Paçarizi

14 May, 2017 @19:14

Dueli në Përparim Thaqi që ishte u desht të luhej pa prani të shikuesve pasi që Liria ishte e dënuar…

FERONIKELI-PRISHTINA

Prishtina mposht Niklin, afër të bëhet nënkampion

Foto: prishtinafc.com

14 May, 2017 @19:10

Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishme sot në kuadër të xhiros së XXXI të Superligës, tashmë ndaj ish-kampionit, Feronikelit dhe…

FLAMURTARI-RAHOVECI

Ademi siguron Superligën për Flamurtarin

14 May, 2017 @18:08

Futbollisti i Flamurtarit, Shqipdon Ademi, ka shënuar 2 herë sot për të rikthyer ekipin e tij në Superligë. Flamurtari ka…

VËLLAZNIMI-DUKAGJINI

Vëllaznimi në Superligë

14 May, 2017 @18:01

Vëllaznimi i Gjakovës është anëtari i ri i Superligës së Kosovës. Me fitore 3-2 ndaj Dukagjinit sot në Gjakovë, ekipi…

WEST HAM - LIVERPOOL

S’ka favore për Arsenalin, Liverpooli shumë pranë Champions Leagues

14 May, 2017 @17:04

Një fitore e madhe e Liverpoolit në Londër sot! Përkundër pritshmërive të mëdha për një favor nga fqinji londinez, Arsenali…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli-Prishtina

14 May, 2017 @16:40

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës, dueli derbi i kreut të klasifikimit. d

EREDIVISIE

Rashica e Celina në play-off për Europa League, Zeneli jo

14 May, 2017 @16:25

Me ndeshjet e zhvilluara sot përfundoi Eredivisie holandeze. Pas 34 xhirove, Vitesse e Milot Rashicës dhe Twente e Bersant Celinës…

EREDIVISIE

Pas 18 viteve, Feyenoordi kampion i Holandës!

Festa e tifozëve të Feyenoordit për titullin që u fitua pas 18 viteve. Maj 2017.

14 May, 2017 @16:22

Pas fitores së pritur që e shënoi sot ndaj Heraclesit në shtëpi, Feyenoordi është shpallur kampion i elitës së futbollit…

PARA FINALES

Ballistët bojkotojnë finalen e Kupës

14 May, 2017 @16:00

Tifozëria e Shkëndijës së Tetovës, Ballistët, ka bërë të ditur se do të bojkotojë ndeshjen finale të Kupës së IRJ…

HUDDERSFIELD-WEDNESDAY

Sheffield i Nuhiut, një hap para finales

14 May, 2017 @15:43

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, është një hap para finales së Play-Offit të Championshipit, ku fituesi i finales, siguron Premier…

LIONEL MESSI

Rrezikon El Clasicon!

20 October, 2018 @21:40

Në ndeshje që Barcelona po e luan ndaj Sevillës, lëndim të dorës pësoi Leo Messi, i cili u detyrua të…

BASHKIMI (F) - TREPÇA (F)

Kampionet vazhdojnë pa humbje

20 October, 2018 @21:27

Kampionet aktuale, vashat e Bashkimit, as në ndeshjen e pestë të stinorit nuk pësuan. Viktima e radhës ishte skuadra e…

KASTRIOTI (F) - SFERA (F)

Bindshëm në Ferizaj

20 October, 2018 @21:07

Vashat e Kastriotit e mposhtën Sferën me rezultat 90-60. Më të dalluarat te skuadra nga Ferizaji ishin Agnesa Rahmani me…

VUSHTRRIA (F) - DRITA (F)

Drita ndriçon me “95 watt” Vushtrrinë

20 October, 2018 @20:55

Vashat gjilanase të skuadrës Drita e regjistruan fitoren e parë të stinorit sot kundër Vushtrrisë. Drita e deklasoi kundërshtaren, duke…

YLLI - PRISHTINA

Mayfield e Boukichou mbi gjysmën e pikëve në fitore

Foto: fiba.basketball

20 October, 2018 @20:48

Dyshja e huaj e Prishtinës, Demario Mayfield e Khalid Boukichou, kanë shkëlqyer në fitore të bardhekaltërve ndaj Yllit në Suharekë,…

Të gjitha lajmet nga