Të gjitha lajmet

LIPJANI

Drini Rexha në radhët e Lipjanit

Drini Rexha në radhët e Lipjanit

8 January, 2019 @19:45

Lipjani e zyrtarizoi përforcimin e parë të skuadrës për pjesën e dytë të stinorit.

Lojtari prizrenas Drini Rexha në stinorin pranveror do të jetë pjesë e Lipjanit, basketbollist i cili deri më tash ka luajtur te Kalaja dhe te Don Bosko.

Pas transferimit te Lipjani, Rexha për TopSportin tha:

Jam i kënaqur me këtë lëvizje, do të jap maksimumin nga vetja për qëllimet e klubit dhe shpresoj se do të jemi në Play Off në fund të stinorit.

TABELA AKTUALE

Lipjani aktualisht gjendet në pozitën e fundit në Superligë, derisa pritet në ditët në vijm të shtohen në skuadër edhe disa përforcime, ka shkruar skuadra në faqen zyrtare të saj.

PARA DUELIT

A do të ketë fuqi Rahoveci të çojë serinë në ndeshjen 5?

10 May, 2019 @13:27

Prishtina ka marrë epërsinë e serisë finale të PlayOffit të Superligës në 2-1 me fitoren e fundit të shënuar në…

Prishtina merr dënim për polici!

Foto: KBPrishtina/fb

9 May, 2019 @9:55

Skuadra e Prishtinës është dënuar nga FBK me 100 euro për ndeshjen e tretë të serisë finale të PlayOffit. …

VOTIMET

Mulaomerovic më i miri i FIBA Europe Cup 18/19

8 May, 2019 @13:08

Trajneri i reprezentacionit të Kosovës dhe i Prishtinës, Damir Mulaomerovic, është përzgjedhur trajneri më i mirë i sezonit në FIBA…

TOP 3 / FIBA EUROPE CUP

Dy ish-lojtarët e Prishtinës në TOP3 të FIBA Europe Cup

8 May, 2019 @12:52

Me votat e fansave të FIBA Europe Cup, dy ish-lojtarët e Prishtinës u futën në TOP 3shen e kësaj gare. …

RAHOVECI - PRISHTINA

Rahoveci për barazim, Prishtina për titull

8 May, 2019 @10:51

Ndeshja e katërt në serinë finale të Superlgës së Kosovës në basketboll në mes të Prishtinës dhe Rahovecit, do të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga