Të gjitha lajmet

BILETAT

Drita-Malmo, biletat shiten “si hallvë”

Fotot: @kosovanfooty

Drita-Malmo, biletat shiten “si hallvë”

8 July, 2018 @12:21

Dy ditë para ndeshjes së tretë të Dritës këtë stinor në gara evropiane, nga burime të pakonfirmuara në Gjilan bëhet e ditur se biletat e ndeshjes Drita-Malmo po shiten me të madhe.

Aktualisht, numri i biletave të shitura ka kaluar shifrën e 5 mijë copave, derisa ndeshja luhet të martën më 10 korrik në stadiumin olimpik Adem Jashari të Mitrovicës.

Drita vs Malmo

Drita ka fituar fazën preliminare të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur Santa Coloman e Andorrës në gjysmëfinale dhe Lincolnin e Gjibraltarit në finale.

Stadiumi Adem Jashari

Tash, gjilanasit, të cilët janë kampionë të Kosovës do të ndeshen me një rival shumë të fortë. Ata presin kampionin e Suedisë, Malmo, në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Biletat për ndeshjen Drita-Malmo kanë këto çmime:

Sektoret:

A/E: 10 Euro
A1/E1: 7 Euro
B: 5 Euro
C/D: 3 Euro.

Drita është bërë ekipi i parë kosovar që ka shënuar fitore në një garë të UEFA-së, prej se ekipet kosovare garojnë aty.

Bileta në shitje ka ende dhe adhuruesit e Dritës, por edhe ata që dëshirojnë të jenë të pranishëm në mundësinë e dëgjimit të himnit të Ligës së Kampionëve në Kosovë, mund t’i blenë ato në Gjilan, Prishtinë e Mitrovicë, ende.

Ndeshja Drita-Malmo zhvillohet të martën, më 10 korrik, me fillim nga ora 20e45. Ajo e kthimit, Malmo-Drita, më 17 korrik në ora 19. Ndeshjen Drita-Malmo, Supersport Kosova e ka paralajmëruar për transmetim direkt.Pikat e shitjes së biletave:

•Stadiumi i qytetit - Gjilan;
•Para teatrit të qytetit - Gjilan;
•Sheshi "Nëna Terezë" - Prishtinë;
•Në lokalin K-MOBILE (afër Bankës TEB ) - Mitrovicë;


SUEDIA - ANGLIA

Pas 28 viteve në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

7 July, 2018 @17:52

Herën e fundit gjysmëfinalen e kishin arritur në kohën e Gary Linekerit, në “Italia ‘90”. Një gjeneratë krejt e…

RUSIA - KROACIA

Arrijnë gjeneratën historike, pas 2 dekadash

Fotot: FIFA/fb

7 July, 2018 @22:28

Kroacia është gjysmëfinalistja e fundit e Botërorit Rusia 2018, pasi që pas ekzekutimit të penalltive arriti të eliminojë Rusinë.…

11-SHET RUSIA-KROACIA

Formacionet startuese: Rusia-Kroacia

Foto: FIFA/tw

7 July, 2018 @18:43

Janë publikuar edhe formacionet që do të dalin në fushë për çerekfinalen e fundit të këtij Botërori. RUSIA: Akinfeev,…

DITARI RUS (18)

Nuk do ta kenë të lehtë

7 July, 2018 @11:44

Në Katar, pas katër viteve, një kombëtare jo-evropiane mund të tentojë të prish dominimin 20 vjeçar evropian në futboll. Kujtojmë…

11-SHET

Formacionet: Suedia - Anglia

7 July, 2018 @14:39

Janë përcaktuar formacionet startuese të Suedisë dhe të Anglisë.

11-SHET

Formacionet: Brazili - Belgjika

6 July, 2018 @19:11

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të Belgjikës.

BRAZILI - BELGJIKA

Gjenerata e artë belge, pranë historisë

6 July, 2018 @21:48

Djelmoshat që pritej të shpërthenin në europianët dhe botërorët e kaluar, me pjekjen në moshë dhe selektorin trim, Roberto Martinez,…

URUGUAJI - FRANCA

Griezmann gol-asist, Franca në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

6 July, 2018 @17:54

Franca është në gjysmëfinale të Botërorit Rusia 2018. Ekipi i Didier Deschamps u tregua shumë i fortë për Uruguajin e…

RISI NË MITROVICË

Trepça’89 prezanton 3 përforcime

6 July, 2018 @19:10

Ish-kampionja e Kosovës, Trepça’89, ka bërë prezantimin e 3 përforcimeve të reja në skuadër, për stinorin 2018/19. Sulmuesi maqedonas,…

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Franca

6 July, 2018 @14:57

Janë përcaktuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të Francës.

GIGI BUFFON

Ka mbetur vetëm zyrtarizimi

REUTERS/Arkiv

6 July, 2018 @15:37

Ish-portieri i Juventusit dhe i Italisë, Gianluigi Buffon, ka mbetur vetëm edhe të zyrtarizohet si lojtar i ri i Paris…

DITARI RUS (17)

Tre luanët dhe çerekfinalet

Foto: FIFA/fb

6 July, 2018 @13:57

Mrekullitë ndodhin! Më në fund anglezët fituan një ekzekutim penalltish në një Kupë Bote! Kjo është për t’u habitur duke…

NË PJESËN E KUQE TË GJILANIT

Sulmues brazilian + mbrojtës shqiptar

Foto: sc gjilani

6 July, 2018 @11:05

Skuadra e Gjilanit ka bërë të ditur se ka përforcuar ekipin me dy futbollistë këto ditë. Sulmuesi brazilian, Lucas…

KEK - LLAPI

Llapi brilant në Obiliq

Foto: KFLlapi/fb

15 February, 2019 @15:31

Llapi ka nisur pranverën në Superligë me fitore, duke e mposhtur KEK-un sot 0-3. Me dy gola të shënuara në…

PARANDESHJA: KEK - LLAPI

Sot nis pranvera në Superligë

Foto: llapifc.com

15 February, 2019 @1:18

Me përballjen ndërmjet KEK-ut dhe Llapit që do të fillojë në ora 13:30 në Agron Rama të Obiliqit, hapet stinori…

DRITA - GJILANI

Ndërrohet data, s’ka derbi për ditë të Pavarësisë

14 February, 2019 @20:38

Termini i festës i përcaktuar nga FFK-ja për superderbin e Kosovës ndërmjet Dritës dhe Gjilanit të luhet më 17 shkurt…

KUPA E KOSOVËS

Vëllaznimi e Ballkani, nikoqirë në ndeshjet e para

Foto: FFK

13 February, 2019 @13:35

Pas shortit të tërhequr në selinë e FFK-së sot, Vëllaznimi e Ballkani janë përzgjedhur të jenë nikoqir në duelet e…

KUPA E KOSOVËS

Ora dhe data e shortit të gj’finales së Kupës

12 February, 2019 @12:15

FFK ka bërë të ditur sot se shorti i gjysmëfinales së Kupës së Kosovës do të hidhet nesër, 13 shkurt,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga