Të gjitha lajmet

DRITA

Drita prezanton përforcimet, ‘premton’ të tjera

Foto: FC Drita

Drita prezanton përforcimet, ‘premton’ të tjera

25 January, 2019 @10:41

Gjatë ditës së djeshme, Drita ka prezantuar përforcimet e ardhura gjatë afatit kalimtar dimëror.

Kampioni në fuqi i Kosovës ka prezantuar Denis Halitin, mbrojtësin e majtë, që te gjilanasit është rikthyer nga huazimi, Festim Krasiqin, sulmuesi i krahut i ardhur nga Besa e Pejës, Përparim Osmanin, mbrojtës i djathtë i huazuar nga Prishtina, Klajdi Burbën, sulmues shqiptar që vjen nga Norvegjia, si dhe Sedat Berishën, qendërmbrojtës i ardhur nga skuadra e Tiranës.

TABELA AKTUALE

Përveç përforcimeve të lartpërmendura, në njoftimin e saj në Facebook Drita shkruan që merkato e saj nuk është mbyllur, pra do të ketë edhe ardhje të tjera.

COPA AMERICA 2019

Copa America 2019, me dy mysafirë të jashtëzakonshëm

25 January, 2019 @10:34

Është mbajtur shorti për fazën grupore të Copa America 2019, e cila këtë vit mbahet në shtetin e Brazilit. Si…

COPA DEL REY

Ramos hap rrugë për gjysmëfinale

Foto: As

24 January, 2019 @23:47

Fitore 4-2 e Real Madridit ndaj Gironës në ndeshjen e parë çerekfinale të Kupës së Mbretit, por jo e lehtë…

LEAGUE CUP 1/2: CHELSEA - TOTTENHAM

Finalja e 15-të në 16 vitet e fundit

Fotot: squawka

24 January, 2019 @23:25

Chelsea ka arritur të sigurojë biletën për finale të Kupës së Ligës së Anglisë, pasi që pas penalltive mposhti Tottenhamin…

THIERRY HENRY

Shkarkohet

24 January, 2019 @22:34

Humbja nga ekipi i Ligue 2 Metz në kuadër të Kupës, duket se ishte tepër e rëndë për krerët e…

NIGERIANI

Të mërkurën, nënshkruan me Fenerin

24 January, 2019 @21:14

Lojtari ofanziv i krahut, nigeriani 28 vjeçar, Victor Moses ka kryer testet mjekësore para huazimit të tij te Fenerbahçe. …

GAME 2: PRIZRENI - RAHOVECI

Fitore e Rahovecit në Prizren, barazohet seria

TOPSPORTI / A.P

19 April, 2019 @20:47

Pas fitores dramatike në ndeshjen e parë të serisë në Rahovec, Prizreni u mposht sonte në “Sezai Surroi” nga skuadra…

PLAY OFF QUARTERS GAME 2: TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi shpërthen në fund, siguron gj’finalen

19 April, 2019 @20:35

Kampioni aktual i Kosovës Bashkimi ka arritur të fitojë edhe ndeshjen e dytë të serisë çerekfinale të PlayOffit ndaj Trepçës…

GAME 2: PRIZRENI - RAHOVECI

Ç3: ‘Ngushtë’ pas 30 minutave

TOPSPORTI / A,P

19 April, 2019 @20:21

Ka përfunduar çereku i tretë në ndeshjen mes Prizrenit dhe Rahovecit. Ky çerek mes skuadrave ishte plotësisht i barabartë, pasi…

GAME 3: TREPÇA - BASHKIMI

Ç3: Epërsi 8 pikëshe e vendasve

TOPSPORTI / A,P

19 April, 2019 @20:18

Pas 30 minutave lojë në “Minatori”, Trepça ka epërsi 8 pikëshe ndaj mysafirëve të Bashkimit, 70-62. Në çerekun e tretë…

GAME 2: PRIZRENI - RAHOVECI

Prizreni vs. Rahoveci, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / A,P

19 April, 2019 @19:45

Një epërsi e lehtë e Prizrenit pas 20 minutave të parë ndaj Rahovecit në “Sezai Surroi”. Çereku i parë mes…

Të gjitha lajmet nga