Të gjitha lajmet

ELITE ROUND

Dueli me Irlandën, pas humbjes nga Portugalia

Foto: FFK

Dueli me Irlandën, pas humbjes nga Portugalia

22 March, 2018 @10:24

Përfaqësuesja e Kosovës U19 do të ndeshet pasnesër me Irlandën U19 në kuadër të Grupit 5 të Elite Round të UEFA-së, ndeshjet e të cilit grup po zhvillohen në Portugali.

Dje, Kosova U19 u mposht thellë nga vendasit, 5-0, ndërsa tash djelmoshat do të shikojnë që të arrijnë rezultate ndaj skuadrave të tjera të Grupit 5.

Portugal U19 vs Kosovo U19 - Elite Round

Pas ndeshjes së 24 marsit ndaj Irlandës U19, Kosovën e pret edhe ndeshja e fundit e grupit, ndaj Sllovakisë U19 që luhet më 27 mars.

Dje, Irlanda U19 dhe Sllovakia U19 barazuan 1-1.EDON ZHEGROVA

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

21 March, 2018 @21:54

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që pritet të debutojë në përballjet miqësore të Koosvës që zhvillohen…

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 March, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren ndaj Madagaskarit në Francë, ka mbajtur sot stërvitjen e parë nën…

PORTUGALIA U19 - KOSOVA U19

Kosova debuton me humbje në ‘Elite Round’

21 March, 2018 @19:57

Në takimin e parë të fazës ‘Elite Round’, përfaqësuesja U19 e Kosovës ka pësuar humbje nga përfaqësuesja e Portugalisë. Takimi…

PORTUGALIA U19 - KOSOVA U19

Kosova U19 në disavantazh pas 45 minutave

21 March, 2018 @18:34

Pas 45 minutave lojë, Kosova U19 ndodhet në disavantazh 2-0 ndaj Portugalisë. Siç u parashikua, vendasit po tregohen skuadër më…

FORMACIONI STARTUES

11-shja e Kosovës U19 ndaj portugezëve

21 March, 2018 @17:11

Përfaqësuesja e Kosovës U19 pas një ore nis ndeshjen ndaj Portugalisë U19 në kuadër të Elite Round të UEFA-së. …

STINORI 2017/18

Çka kanë të përbashkët Gjilani, Liria e Llapi?

BOROZANI/Arkiv/A.P.

20 March, 2018 @20:46

Tre skuadra të Superligës, nga qytete relativisht të largëta për një vend si Kosova - kanë një të përbashkët. …

SULEJMAN STAROVA

Edhe Feronikeli me trajner nga Shqipëria

20 March, 2018 @20:30

Tashmë numri i skuadrave të Superligës me trajner nga Shqipëria ka shkuar në katër. Pas Lirisë, që nisi e para…

BILETAT

Francoville, stadiumi dhe biletat për ndeshjet e Kosovës

Stadium "Jean Rolland" në Francoville, 20km larg qendrës së Parisit, Francë

20 March, 2018 @17:06

Kosova në përballjet që do t’i zhvillojë këtë javë, ndaj Burkina Fasos dhe Madagaskarit, do të luajë në një stadium…

KOSOVA U21

Lista e Kosovës U21 për 2 ndeshjet e marsit

Foto: FFK

19 March, 2018 @21:12

Kur jemi pak ditë nga zhvillimi i ndeshjeve, kjo është lista e të ftuarve nga Rafet Prekazi për ndeshjet që…

KOSOVA U21

Deklaratat e lojtarëve para ndeshjeve kualifikuese

19 March, 2018 @21:06

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para dy ndeshjeve kualifikuese u shprehën disa nga lojtarët e Kosovës U21. “Jemi një ekip kompakt…

ORARI I NDESHJEVE

Caktohet orari i ndeshjeve kualifikuese për Kosovën U21

11 December, 2018 @21:48

Është caktuar orari i ndeshjeve kualifikuese për përfaqësuesen e Kosovës U21, në kuadër të Kampionatit Evropian 2021. Ndeshja e parë…

SHORTI I UEFAs

KosovaU21 në grup me ShqipërinëU21

11 December, 2018 @11:23

Është hedhur shorti për grupet kualifikuese drejt EURO 2021 U21, në zyret e UEFA-së sot, ndërsa Kosova U21 ka rënë…

ANALIZË

Euro2020 shorti – Analizë

8 December, 2018 @21:22

Kam dashur një tjetër short për Kosovën në këto kualifikime për Euro2020. Polonia, Austria, Izraeli, Estonia, dhe San Marino ishin…

KOSOVA U17/ U19

Caktohen kundërshtarët e Kosovës U17 dhe U19 për kualifikime të Evropianit

6 December, 2018 @12:18

Sot në Nyon të Zvicrës është bërë tërheqja e shortit për grupmoshat U17 dhe U19 në futboll në kuadër të…

MEDIA TALK

Uellsi provon miqësore me Kosovën?!

6 December, 2018 @0:18

Kosova para se të nis kampanjën kualifikuese për EURO 2020, ka ditë të lirë për miqësore. Njëjtë, në këtë…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja