Të gjitha lajmet

DUKAGJINI - DRENASI

Dukagjini direkt në Superligë

Dukagjini direkt në Superligë

18 May, 2019 @18:09

Duke shfyrtëzuar gabimin e Besës në Hogosht, që barazoi ndaj Kikës 1-1 sot, Dukagjini me fitore në Klinë ndaj Drenasit 3-1 ka siguruar Superligën për sezonin 2019/20.

Ekipi i Dukagjinit është treguar i pamëshirshëm ndaj kundërshtarit sot, duke shënuar dy golat e para në pjesë të parë të ndeshjes, për të luajtur qetë të dytën dhe duke pritur barazimin e Kikës ndaj Besës, që edhe ndodhi.

TABELA AKTUALE

Kështu, Dukagjini i kthehet Superligës pas shumë kohësh, ndërsa ekipi nga Klina bashkë me Vushtrrinë do të jenë pjesë e elitës stinorin që vjen.

Besa dhe Vëllaznimi do të kërkojnë Superligën përmes barazhit, ndërsa kundërshtarët do të bëhen të ditur nesër.

NGA KOMISIONI

Fushë Kosova humb ndeshjen me rezultat zyrtar dhe i hiqen pikët

18 May, 2019 @12:24

Vetëm një ditë para xhiros së fundit të Ligës së Parë dhe momentit kur Fushë Kosova shpresonte në mbijetesë direkte…

ISTOGU - VËLLAZNIMI

Me 5 mungesa i prishin punë Vëllaznimit

15 May, 2019 @22:43

Skuadra e Istogut ka shënuar fitore 2-1 ndaj Vëllaznimit në Demush Mavraj për t’i ikur përfundimisht rrezikut për barazh në…

REAGIMI I DUKAGJINIT

Dukagjini kërkon falje, por s’merr masa

13 May, 2019 @23:51

Gabimi trashanik i ekipit të Dukagjinit që çoi në humbjen e tre pikëve dhe mund t’i kushtojë me mosplasim në…

VENDIMI I KG

Ankohet Vëllaznimi, Vushtrria kampione e Ligës së Parë

Foto: KFDukagjini/fb

13 May, 2019 @17:04

Vushtrria është bërë kampione e Ligës së Parë dhe ka siguruar Superligën. Në fakt, vushtrriasit siguruan dje Superligën me humbje…

SQARIMI I SITUATËS

Humbja e Vitisë, siguron barazhin për Vëllaznimin

Foto: KFVellaznimi/fb

12 May, 2019 @21:20

Tashmë janë të sigurta tre skuadrat nga Liga e Parë që do të luftojnë për Superligë. Pas Vushtrrisë që…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë