Të gjitha lajmet

RAHOVECI

Dy ndeshje pa shikues për Rahovecin

Dy ndeshje pa shikues për Rahovecin

3 October, 2019 @21:10

Federata e Basketbollit të Kosovës ka refuzuar apelin e Rahovecit.

Dënimi i dhënë në edicionin e kaluar, në ndeshjet e fundit të sezonit, do hyjë në fuqi në 2 ndeshjet e ardhshme të Rahovecit.

Vreshtarët në ndeshjet kundër Lipjanit dhe Bashkimit do të luajnë pa praninë e shikuesve, derisa nuk është pranuar kërkesa e nënkampionit të Kosovës për anulimin e dënimit.

TABELA AKTUALE

Dënimi i Rahovecit përfundon para ndeshjes kundër Prizrenit që do të luhet më 2 ose 3 nëntor.

PRISHTINA

Don Polloshka debuton te Prishtina

3 October, 2019 @15:26

Në fitoren që Prishtina e shënoi mbrëmë ndaj Prizrenit në shtëpi, fitore që ishte e para e sezonit për…

RAHOVECI - CLUJ

Vështirësohet kualifikimi për Rahovecin

2 October, 2019 @22:22

Rahoveci në ndeshjen e parë të rrethit të parë kualifikues drejt FIBA Europe Cup, u mposht me rezultat 73-98…

PRISHTINA - PRIZRENI

E para për Prishtinën

TOPSPORTI/ A.P

2 October, 2019 @21:46

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, ka regjistruar fitoren e parë në Superligë në xhiron e dytë, duke e mposhtur…

RAHOVECI - CLUJ

+18 epërsia për mysafirët pas 20 minutave

2 October, 2019 @21:14

Përfundoi pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Cluj. Pjesa e parë e ndeshjes mbyllet me +18 pikë epërsi në…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Cluj

2 October, 2019 @20:30

Caktohen pesëshet e para të Rahovecit dhe të Clujit. RAHOVECI: Chris Bradford, Arian Qallaku, Justn Gray, Jure Gunjina, Javis Howard. …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga