Të gjitha lajmet

DUELET E KOSOVËS

Dy ndeshjet e radhës, falas

Foto: fiba.basketball

Dy ndeshjet e radhës, falas

27 June, 2018 @14:37

Pas rastit tragjik që ndodhi javën që e lamë pas FBK ka vendosur që ndeshjet e fundit të Kosovës në kuadër të kualifikimeve për Botërorin Kina 2019 - të jenë falas për shikues.

Kjo për shkak që basketbollistëve të Kosovës t’i ipet përkrahje e madhe pas aksidentit, ku u lënduan edhe vëllezërit Rugova, Altin Morina, por edhe fizioterapeuti i reprezentacionit Kujtim Shala.

Duelet e Kosovës ndaj Hungarisë dhe Polonisë, në kuadër të Grupit C kualifikues nga FIBA Europe - mund të ndiqen falas në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë.

TABELA dhe ORARI

Kosova - Hungaria luhet nesër më 28 qershor dhe fillon në ora 20:30, ndërsa Kosova - Polonia luhet më 1 korrik me fillim në ora 20:30.

Kosova ende nuk ka shënuar asnjë fitore në Grupin C, pasi që ka kaluar fazën preliminare të kualifikimeve.MEMO

Leeds Force ngushëllon familjen e Sinanit

Foto: LeedsForce/fb

27 June, 2018 @12:57

Ekipi i fundit i Gazmend Sinanit, Leeds Force, ka ngushëlluar familjen dhe miqtë e reprezentuesit të Kosovës që nëdrroi jetë…

REAL MADRID BASKET

Kampionët rinovojnë me Campazzon

Foto: euroleague.net

26 June, 2018 @18:14

Kampioni i EuroLigës, Real Madrid, ka ri-nënshkruar me Facundo Campazzon edhe për 3 vjet tjera. Argjentinasi Campazzo ka luajtur dy…

BUDUCNOST

Malazezët nënshkruajnë me Aaron Craft

Foto: euroleague.net

26 June, 2018 @17:43

Skuadra nga Mali i Zi, Buducnost Podgorica, ka arritur që të nënshkruaj me playmakerin nga Filipinet, Aaron Craft. Craft u…

GRAN CANARIA

Debutuesit marrin trajner me përvojë

Foto: euroleague.net

26 June, 2018 @17:27

Skuadra spanjolle Gran Canaria do të debutoj në EuroLeague me një trajner të njohur. Ai është Salvador Maldonado, një…

NBA AWARDS

Trajneri i vitit në NBA: Dwane Casey

Foto: nba.com

26 June, 2018 @10:28

Trajneri i vitit për stinorin e rregullt 2017/18 në NBA, është zgjedhur Dwane Casey. …

NBA AWARDS

Mbrojtësi më i mirë i vitit: Rudy Gobert

Foto: nba.com

26 June, 2018 @10:16

Ylli francez i Utah Jazzit, Rudy Gobert, e fitoi çmimin “mbrojtësi i vitit” në NBA. Gobert, edhepse luajti në 56…

NBA AWARDS

Rookie i vitit: Ben Simmons

Foto: nba.com

26 June, 2018 @10:04

Talenti i Philadelphia 76ersit, Ben Simmons, është zgjedhur rookie i vitit në NBA. Edhe…

NBA AWARDS

MVP: James Harden

26 June, 2018 @9:51

Super ylli i Houston Rocketsit, James Harden, është zgjedhur MVP i stinorit të rregullt në NBA për stinorin 2017/18.

FBK

FIBA nuk lejon shtyerjen e ndeshjeve

25 June, 2018 @18:11

Përfaqësuesja A e Kosovës do t’i luaj dy ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës “Kina 2019” sipas orarit të paraparë. …

GAZ SINANI

Kosova pensionon 15-shen

25 June, 2018 @0:09

Përfaqësuesja e Kosovës, do të mbajë në kujtim fanellën me numrin 15, dhe atë më nuk do ta veshë askush.…

TREPÇA - BASHKIMI

Trepça përfundon vjeshtën në pozitën e katërt

16 December, 2018 @19:17

Skuadra mitrovicase, Trepça, edhe në ndeshjen e dytë të stinorit, arriti ta mposhtë Bashkimin me rezultat 88-74. Ndeshja deri…

PJESA E PARË: TREPÇA - BASHKIMI

Përfundon pjesa e parë në Mitrovicë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

16 December, 2018 @17:58

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen ndërmjet Trepçës dhe të Bashkimit. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 52-46 në…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Trepça - Bashkimi

BOROZANI / Arkiv

16 December, 2018 @16:47

Janë publikuar pesëshet e para të Trepçës dhe të Bashkimit. TREPÇA: Dwine Miner, Mark Dorris, Imer Tahiri, Samir Zekiqi, Besnik…

BOREA - YLLI

Vjeshta mbyllet me ndeshjen Borea - Ylli

TOPSPORTI / A.P

16 December, 2018 @14:31

Stinori vjeshtor në Superligën e Kosovës në basketboll, do të mbyllet me ndeshjen ndërmjet Boreas dhe të Yllit. Skuadra e…

TREPÇA - BASHKIMI

Derbi në Mitrovicë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

16 December, 2018 @14:20

Dueli më interesant i xhiros XIV në Superligën e Kosovës në basketboll, do të jetë ai ndërmjet Trepçës dhe të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga