Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Dy përforcime të huaja te Gjilani

Dy përforcime të huaja te Gjilani

7 August, 2018 @14:10

Dy përforcime të huaja te Gjilani! Gjatë ditës së djeshme skuadra nga Anamorava ka arritur marrëveshje me dy futbollistë. Trevin Caesar dhe Mauricio Jose Marinho janë dy përforcimet më të reja të klubit të Gjilanit. I pari vjen nga shteti i Trinidad & Tobagos, derisa i dyti nga Brazili, ndërsa që të dy këta lojtarë pritet të jenë 'armë' shtesë të klubit në fjalë në sezonin e ardhshëm.

SHQIP NË BOTË

Behrami pensionohet nga përfaqësuesja

7 August, 2018 @13:57

Pas 13 viteve si anëtar i rregullt i saj, më në fund Valon Behrami ka vendosur të pensionohet nga përfaqësuesja…

EDENILSON BERGONSI

Kthehet te Drita për titullin e radhës

Foto: DritaFC/fb

7 August, 2018 @13:52

Futbollisti brazilian i cili ka qenë pjesë e Dritës edhe më parë, Edenilson Bergonsi, është rikthyer te gjilanasit. Bergonsi, mesfushor…

ZYRTARE

Filonit Shaqiri transferohet te kampioni

6 August, 2018 @17:01

Pak ditë pas eliminimit nga Europa League dhe pak ditë para ndeshjes së Superkupës ndaj Prishtinës, skuadra e Dritës ka…

ZYRTARE

Llapi përforcon fazën sulmuese

Foto: KF Llapi

6 August, 2018 @16:56

Përmes një postimi në Facebook, skuadra e Llapit ka njoftuar opinionin me përforcimin më të ri. Alban Rexhepi është transferimi…

PËRFAQËSUESJA

Mërgimtarët e talentuar, shënjestër për Kosovën

6 August, 2018 @16:01

Pak para fillimit të Ligës së Kombeve, përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka për synim që në radhët e…

STADIUMI

Vendimi për stadiumin, pas Superkupës

BOROZANI / G.P

6 August, 2018 @15:17

A do ta ketë Kosova shtëpinë e saj gati për Ligën e Kombeve në shtator? Këtë do ta mësojmë…

TREPÇA '89 - LLAPI

Shotani debuton në Mitrovicë

21 October, 2018 @11:49

Ndeshje interesante sot do të ketë edhe në Mitrovicë! Skuadra e Trepçës '89 sot luan në shtëpi ndaj Llapit, e…

GJILANI - FERONIKELI

Prishtina e Llapi presin ‘favor’ nga Gjilani

21 October, 2018 @11:39

Një nga dy takimet e ditës e sotme luhet në Gjilan, me Gjilanin vendas që e pret skuadrën e Feronikelit. …

BALLKANI - FLAMURTARI

Manevski për fitoren e Ballkanit!

20 October, 2018 @16:44

Vjen fitorja e Ballkanit! Pas më tepër se një muaji, skuadra e Ballkanit ka arritur të shënojë fitore në Superligë! …

FERIZAJ - DRITA

E treta me radhë për kampionin

20 October, 2018 @16:30

Në takimin e luajtur sot në Ferizaj, Drita ka arritur ta mposhtë Ferizajin vendas, për ta arritur kështu fitoren e…

PRISHTINA - KEK

Tre gola, për të tretën rresht

Foto: KFPrishtina

20 October, 2018 @16:10

Me fitore e ka mbyllur duelin e sotëm ndaj KEK-ut skuadra e Prishtinës. Nënkampioni i Kosovës ka shënuar fitore…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga