Të gjitha lajmet

JAVA E KATËRT

Dy të shtunën, dy të dielen

BOROZANI / ARKIV

Dy të shtunën, dy të dielen

10 October, 2018 @12:48

Pas xhiros së tretë, xhiro që kaloi me ndeshje tejet interesante dhe me shumë përmbysje, Superliga e Kosovës në basketboll e zhvillon xhiron e ardhshme në fundjavën që vjen, më 13 e 14 tetor.

TABELA AKTUALE

Dy ndeshje zhvillohen të shtunën, dy të tjera të dielën, ndërsa në bazë të renditjes tabelare dhe lojërave të treguara në 3 xhirot e para, të gjitha takimet pritet të jenë mjaft interesante, ani pse vëmendja mund të jetë në ndeshjen mes Prishtinës e Bashkimit, dy skuadrat më të mira të sezonit të kaluar.

ORARI I PLOTË

E shtunë (13 tetor)

15:00 Lipjani vs. Borea

20:00 Prishtina vs. Bashkimi

E diel (14 tetor)

17:00 Prizreni vs. Ylli

19:00 Trepça vs. Rahoveci

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

NJOFTIMI I KB RAHOVECIT

Rahoveci aplikon në Champions

13 June, 2019 @22:24

Nënkampioni i Kosovës në basketboll dhe finalisti i Kupës së Kosovës, KB Rahoveci, ka bërë të ditur sot se zyrtarisht…

KOMUNIKATA E KB BASHKIMI

Bashkimi qartëson vështirësitë që i kaloi në stinorin 2018/19

13 June, 2019 @22:08

KB Bashkimi, përmes faqes zyrtare të ekipit në Facebook, ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka qartësuar situatën që…

DISFATË MINIMALE

Kosova U20 mposhtet nga Maqedonia Veriore

Foto: FBK

7 June, 2019 @19:30

Basketbollistët e Kosovës U-20, te meshkujt, kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Maqedonisë Veriore U-20, në udhëtim, por…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga