Të gjitha lajmet

SIMONE INZAGHI

Dy vjet shtesë

Dy vjet shtesë

6 June, 2019 @15:14

Skuadra e Lazios ka bërë të ditur zyrtarisht se ka arritur marrëveshje për vazhdim të kontratës me trajnerin aktual të saj, Simone Inzaghi.

Simone, që përfolej si mundësi kalimi në Milan këtë verë, kështu i ka dhënë fund spekulimeve të mediave italiane, duke nënshkuar kontratë deri më 30 qershor 2021 me biancocelestët.

PRONAR I RI

Miliarderi blen Fiorentinën

6 June, 2019 @14:40

Skuadra nga Firenca, Fiorentina, prej sot ka pronar të ri. Milarderi italo-amerikan, Rocco Commisso, është zyrtarisht pronar i ri…

MEDIA TALK

Mbi dyfishin e rrogës për të lënë Juventusin

2 June, 2019 @15:50

Njëra ndër spekulimet më shokuese vjen nga Calciomercato, që bën të ditur se Paris St Germain është i gatshëm t’i…

ROSSONERI

Milan ndahet me 8 lojtarë

2 June, 2019 @15:39

Vera pritet të jetë e nxehtë te Milan, derisa ekipi është duke pritur emërimin e trajnerit të ri të skuadrës.…

MBROJTËSI I KOMBËTARES

Dy ekipe të Champions, kërkojnë Hysajn

1 June, 2019 @16:38

Mbrojtësi i djathtë i kombëtares shqiptare dhe Napolit, Elseid Hysaj, ka shprehur dëshirën të largohet nga ekipi i tij aktual.…

ANTONIO CONTE

Inter e zyrtarizon, Juve e proteston

31 May, 2019 @9:00

Antonio Conte me një komunikatë të lëshuar në ora 6 të mëngjesit nga faqja zyrtare e Interit, tashmë është shef…

Të gjitha lajmet nga Serie A