Të gjitha lajmet

PRIZREN

Dylazeka rikthehet te Liria

BOROZANI/Arkiv

Dylazeka rikthehet te Liria

4 July, 2015 @14:23

Mesfushori gjakovar, Alban Dylazeka, ka arritur marrëveshje me ekipin e Lirisë dhe stinorin që vjen pritet t’i kthehet fanellës bardhezi. 

Dylazeka i cili në vitet e fundit mbrojti ngjyrat e Vëllaznimit të Gjakovës, me rënien e ekipit të qytetit të tij në Ligë të Parë, ka arritur marrëveshje me ekipin prizrenas që u rikthye në elitë dhe kështu ai i kthehet Përparim Thaçit pas tre stinorëve të kaluar në Vëllaznimi.

“Kam arritur marrëveshje njëvjeçare me Lirinë,” ka thënë lojtari në fjalë për gazetën Olle

Liria i është kthyer Superligës pas dy stinorëve të kaluar në Ligë të Parë.

PËRFORCIMI I RADHËS

Feronikeli zyrtarizon Malajn

11 June, 2019 @21:01

Mesfushori 24 vjeçar nga Kosova që ka bërë karrierë te Tirana, Skënderbeu dhe së fundi te Kamza në Kategorinë Superiore,…

KOLUMNE

Kosova nuk vdes kurrë

Fotot: FFK

11 June, 2019 @20:04

Pasi që nuk jam konsumues dhe rrjedhimisht kurrë nuk kam qenë i dehur apo ‘lartë’, nuk di sa zgjatin këto…

STARTUESIT

Prekazi nuk e ndërron ekipin fitues

11 June, 2019 @19:54

Pas fitores ndaj Andorrës U21 në start të kualifikimeve për EURO 2021, selektori i Kosovës U21 Rafet Prekazi nuk ka…

FORMACIONET STARTUESE

Ndërrime të mëdha te 11-shja e kuqezinjëve ndaj Molldavisë

Foto: FSHF

11 June, 2019 @19:46

Edy Reja ka dalë me 11-she tjetër ndaj Molldavisë, në krahasim me përballjen debutuese të tij ndaj Islandës, ku Shqipëria…

WERDER BREMEN

Milot Rashica zgjedhet lojtari i sezonit 2018/19 te Werder Bremeni

Foto: SVWB/fb

11 June, 2019 @19:34

Mesfushori i Kosovës, Milot Rashica, është zgjedhur lojtari më i mirë i sezonit te ekipi i tij Werder Bremen, ka…

Të gjitha lajmet nga