Të gjitha lajmet

SKY SPORTS

Dzeko ka bërë marrëveshjen, priten ekipet

Dzeko ka bërë marrëveshjen, priten ekipet

26 May, 2019 @10:23

Sipas një raporti të botuar në Sky Sports Italia, sulmuesi boshnjak i Romës, Edin Dzeko, ka arritur marrëveshje personale me Interin.

Bile, SSI shkon aq larg sa që shkruan se kjo nuk është një thashethemë e re për sulmuesin e Romës, por marrëveshje e arritur me nënshkrim personal të Dzekos.

Aktualisht, Dzeko është lojtar i Romës dhe ka kontratë deri më qershor 2020. Rinovimi i saj nuk është propozuar nga drejtuesit romak. Boshnjaku luan në Olimpico që prej verës 2015, kur iu bashkua giallorossëve nga Manchester City për 15 milionë euro.

Këtë sezon 33 vjeçari ka shënuar 14 gola dhe 11 asistime në 39 paraqitje në të gjitha garat për Romën.

CALCIO MERCATO

Igli Tare drejt qytetit të modës!

25 May, 2019 @18:49

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, mund të bëhet njëri ndër transferet e Milanos përgjatë kësaj vere, raportojnë mediat italiane.…

TE INTER

Dy sulmues si dhuratë për Conten

23 May, 2019 @14:37

Inter pritet t’i bëj një dhuratë që në mirë se ardhje, trajnerit që po përfolet si i ri te neroazzurrët,…

ANDRE SILVA

Rikthehet në Milan

21 May, 2019 @15:07

Sulmuesi portugez që ishte huazuar te Sevilla këtë stinor, Andre Silva, ka konfirmuar mos vazhdimin e klubin dhe kthimin e…

JUVENTUS

Allegri largohet nga Juventusi

17 May, 2019 @14:25

Trajneri i deritashëm i Juventusit, Massimiliano Allegri, nuk do të jetë në krye të skuadrës nga Torino nga stinori 2019/20. …

COPPA ITALIA - FINALJA

8 minutat e fundit, vendosin fituesin e Kupës

15 May, 2019 @22:50

Dueli i finales së Kupës së Italisë i zhvilluar sonte mes Atalantës dhe Lazios, ka përfunduar me fitoren e këtyre…

Të gjitha lajmet nga Serie A