Të gjitha lajmet

FERONIKELI - PRISHTINA

E gjithë vëmendja në Drenas!

E gjithë vëmendja në Drenas!

19 May, 2019 @9:09

Dita vendimtare e sezonit në elitën e futbollit kosovar!

Me fillim nga ora 16:00, në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit mes vete do të përballen Feronikeli e Prishtina, ndeshje pas së cilës do të kuptohet kampioni i ri i Kosovës në futboll.

TABELA AKTUALE

Skuadra nga Drenasi ndeshjen e nis me ‘epërsi’, pasi që i mjafton edhe barazimi për t’u shpallur kampione, derisa kryeqytetasit duhet ta fitojnë domosdoshmërisht ndeshjen në rast se duan ta fitojnë titullin, i cili mungon te kjo skuadër që një kohë të gjatë.

Në dy ndeshjet e luajtra mes këtyre dy skuadrave sivjet, një ndeshje u fitua nga Prishtina me rezultat 0-1 pikërisht në Drenas, kurse ndeshja e luajtur në kryeqytet përfundoi pa fitues, 1-1.

Kujtojmë që deri në ditën e fundit titulli nuk ishte vendosur as vitin e kaluar, kur mes vete po luftonin Prishtina e Drita, e në ndeshjen e fundit të kampionatit, skuadrat në fjalë u ndanë baraz në Pejë, me ç‘rast titulli shkoi te skuadra gjilanase.

SUPERLIGA

3 ekipe nga Kosova në gara të UEFAs

17 May, 2019 @18:54

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe Sekretari Përgjithshëm, Eroll Salihu, po marrin pjesë në takimin dyditor…

GJILANI - LIRIA

Demolojnë Lirinë, shpresojnë në mrekulli

16 May, 2019 @18:49

Gjilani ka shënuar fitore të lehtë dhe të bindshme ndaj Lirisë së Prizrenit sot duke i mposhtur thellë 4-0. …

KEK - FERIZAJI

Shpëtim direkt, Ferizaji i Superligës

16 May, 2019 @18:42

Gjashtë fitore radhazi në gjashtë xhirot e fundit dhe Ferizaji tashmë ka siguruar mbijetesën direkte në Superligë. Bardhekaltërit kanë mposhtur…

PARA FINALES KAMPIONALE

Feronikeli ngrit çmimin e biletave për ndeshjen ndaj Prishtinës

Foto: feronikelifc.com

16 May, 2019 @0:12

Superliga do të mësojë kampionin e ri të saj të dielën në stadiumin Rexhep Rexhepi të Drenasit, në ndeshjen mes…

PRISHTINA - TREPÇA'89

Prishtina çlirohet në pjesë të dytë, titulli në ndeshjen e fundit!

Foto: prishtinafc.com

15 May, 2019 @19:39

Fitorja e dhjetë në 11 ndeshjet e fundit për Prishtinën në Superligë sot ka ardhur në pjesë të dytë të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga