Të gjitha lajmet

PRONARI I EKIPIT NGA XHENOVA

E hedh në shitje ekipin

E hedh në shitje ekipin

15 May, 2019 @0:45

Enrico Preziosi, pronar i ekipit të Genoas nga Serie A, zyrtarisht ka hedhur klubin në shitje.

Njoftimin zyrtar klubi e ka dhënë për media sot, ndërsa kompania konsulente financiare Assieta S.p.A. është përgjegjëse për shitjen e klubit Genoa Cricket & Football Club S.p.A.

TABELA AKTUALE

Përndryshe, Genoa ende nuk ka siguruar mbijetesën në Serie A këtë stinor. Ekipi futet në dy xhirot e fundit të Serie A-së me vetëm një pikë më shumë sesa Empoli në zonën e rënies, derisa në lojë për të rënë nga elita janë edhe Udinese e Parma.

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

BRESCIA

Shkarkojnë trajnerin që i ngriti në Serie A?!

13 May, 2019 @23:44

Ekipi që siguroi Serie A-në sezonin që vjen, Brescia, mund të largojë nga detyra trajnerin Eugenio Corini si dhe drejtorin…

NGA B NË SERIE C

Shpërlarje parash, Palermo një kategori më poshtë

13 May, 2019 @23:21

Skuadra e Palermos është rrëzuar automatikisht një kategori më poshtë, pasi që u vërtetuan parregullsitë financiare në klub. Palermo…

SIGURUAN VENDIN E DYTË

Pas 7 vitesh i kthehen Serie A-së

12 May, 2019 @1:34

Herën e fundit pjesë e elitës ishin në vitin 2012. Dhe tash pas 7 viteve mungesë ekipi i Lecces i…

IVAN RAKITIC

Pranë marrëveshjes 50 milionëshe

10 May, 2019 @15:22

Ivan Rakitic, i cili ditë më parë u përfol se është në listën e shitjes te Barcelona, pritet që shpejt…

Të gjitha lajmet nga Serie A