Të gjitha lajmet

PRISHTINA - PRIZRENI

E para për Prishtinën

TOPSPORTI/ A.P

E para për Prishtinën

2 October, 2019 @21:46

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, ka regjistruar fitoren e parë në Superligë në xhiron e dytë, duke e mposhtur Prizrenin me rezultat 100-76.

Prizreni filloi ndeshjen mirë, duke e mbyllur 10 minutëshin e parë me epërsi, kurse më pas Prishtina e mori iniciativën dhe nga çereku i dytë e deri në fund të ndeshjes nuk e lëshoi epërsinë.

Në mungesë të yllit Dardan Berisha, te Prishtina luajtën pesë lojtarë me pikë dyshifrore. Më i miri Fahro Alihodzic me 19 pikë e 9 kërcime, derisa u dalluan edhe Divine Myles me 18 pikë, Mikaile Tmusic me 15 pikë dhe Edmond Azemi me double-double prej 13 pikëve e 14 kërcimeve.

Në anën tjetër shkëlqeu Malcolm Canada te Prizreni me 29 pikë, 5 kërcime e 5 asistime, por nuk mjaftoi me fitore.

TABELA AKTUALE

Prishtina me këtë fitore përkohësisht ngritet në pozitën e dytë, derisa për Prizrenin kjo ishte humbja e dytë rresht.

Në xhiron tjetër, Prishtina do të përballet me Pejën në “Karagaç”, kurse Prizreni pret Feronikelin.

RAHOVECI - CLUJ

+18 epërsia për mysafirët pas 20 minutave

2 October, 2019 @21:14

Përfundoi pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Cluj. Pjesa e parë e ndeshjes mbyllet me +18 pikë epërsi në…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Cluj

2 October, 2019 @20:30

Caktohen pesëshet e para të Rahovecit dhe të Clujit. RAHOVECI: Chris Bradford, Arian Qallaku, Justn Gray, Jure Gunjina, Javis Howard. …

PRISHTINA - PRIZRENI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Prizreni

2 October, 2019 @20:25

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Prizreni. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 54-39 në të mirë…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - Prizreni

2 October, 2019 @19:27

Janë caktuar pesëshet e para të Prishtinës dhe të Prizrenit. PRISHTINA: Divine Myles, Edmond Azemi, Meriton Ismaili, Mikaile Tmusic, Fahro…

TREPÇA - BASHKIMI

Mala shkëlqen ndaj ish-ekipit, Bashkimi triumfon në Minatori

TOPSPORTI/ A.P

2 October, 2019 @18:54

Skuadra e Bashkimit, nuk gaboi edhe në ndeshjen kundër Trepçës. Portokallezinjtë e mposhtën kundërshtarin me rezultat 74-85, për ta…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga