Të gjitha lajmet

TREPÇA'89.

Edhe kampioni me trajner nga Shqipëria

Edhe kampioni me trajner nga Shqipëria

29 December, 2017 @22:48

Pas Lirisë dhe Prishtinës, që kanë trajner nga Shqipëria, edhe kampioni aktual i Superligës së Kosovës në futboll, Trepça 89, pak më parë e zyrtarizoi trajnerin nga Shqipëria, Gugash Maganin.

51 vjeçari Magani, për herë të fundit ishte pjesë e Flamurtarit të Vlorës, derisa ishte shkarkuar nga detyra në muajin tetor por menjëherë erdhi në krye të Teutës ku qëndroi vetëm një muaj.

Gugash Magani do t’i bashkohet Trepçës 89 në kampin përgatitor që do të mbahet në Turqi.

TABELA AKTUALE

Skuadra nga Mitrovica aktualisht gjendet në pozitën e 7 me 27 pikë të grumbulluara.CELTIC vs RANGERS

Old Firm, derbi skocez nesër

29 December, 2017 @21:08

Edhepse skuadrat aktualisht janë në distancë 11 pikëshe në klasifikim, me Celticun lider që ka 50 pikë, ndërsa Glasgow Rangersin…

ARSENAL

Kolasinac në Instagram: Me shqipet

29 December, 2017 @19:11

Mbrojtësi boshnjak i Arsenalit, Sead Kolasinac, në një fotografi të tijën postuar në Instagram, ku ka dalë me bashkëlojtarët Granit…

THE GUARDIAN

Me paratë e Van Dijkut, dyshen e reprezentacionit

29 December, 2017 @15:28

Southampton ka gati planin se ku t’i çojë paratë e fituara nga transferi i qendërmbrojtësit Virgil Van Dijk në…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2017!

Borozani / Arkiv

29 December, 2017 @15:25

Pikërisht në këtë datë një vit më parë, Borozani.com bëri përmbledhjen e ngjarjeve në sportin e Kosovës sa i…

NACER CHADLI

Rekord transferi i ekipit, mungon 2 muaj

Foto: premierleague.com

29 December, 2017 @20:28

Futbollisti ofanziv i ekipit që po përjeton ditë të vështira në Premier Ligë, WBA, është lënduar përsëri dhe do të…

PROPOZIMI I BUNJAKIT

Hamren, përzgjedhje e Bunjakit për Kosovën

Erik Hamren/ Foto: SkySports

29 December, 2017 @14:59

Trajneri suedez, Erik Hamren, është njeriu ideal për të marrë drejtimin e Kosovës në kualifikimet e radhës për Kampionat Europian…

NË AUSTRALI

Besart Berisha sjell fitoren

29 December, 2017 @12:26

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Besart Berisha, ka shënuar sot golin e fitores për ekipin e tij, Melbourne Victory në…

UEFA

Trepça ‘89 e Prishtina në renditjen e UEFA-së

29 December, 2017 @12:15

Në listën e publikuar nga UEFA sa i përket renditjes së ekipeve evropiane në bazë të koeficientëve që caktohen varësisht…

CRYSTAL PALACE - ARSENAL

Wenger 810, Mustafi shënon, Arsenali afrohet

28 December, 2017 @22:52

Pas 8 ndeshjeve radhazi pa humbje në Premier League, skuadra e Crystal Palacet u dorëzua sonte në derbin londinez ndaj…

CENK TOSUN

Në pritje të bëhet rekord transfer nga Turqia

28 December, 2017 @22:12

Sulmuesi i reprezentacionit të Turqisë dhe i Besiktasit, Cenk Tosun, është në pritje të bëhet transferi më i shtrenjtë turk…

PALACE - ARSENAL

Palace vs. Arsenal, startojnë Mustafi e Xhaka

28 December, 2017 @20:02

Në prag të ndeshjes përmbyllëse të xhiros së XX në Premier League, janë publikuar formacionet zyrtare të Crystal Palacet dhe…

NË PODGORICË

Fatos Beqiraj merr çmim në Mal të Zi

Foto: FSCG

28 December, 2017 @14:57

Sulmuesi i lindur e rritur në Kosovë, Fatos Beqiraj, që përfaqëson Malin e Zi në futboll, ka marrë plaketën “Jubileu…

ALL STAR 2019

All Star 2019 - ngjarjet dhe orari

15 February, 2019 @21:53

Sonte pas mesnate do të fillojë vikendi i All Starit 2019 në NBA. Për të gjithë lexuesit e TopSporti.com, ngjarjet…

BASHKIMI - LIPJANI

Bashkimi lehtë ndaj Lipjanit

15 February, 2019 @21:34

Një fitore e lehtë erdhi për Bashkimin, i cili e mposhti Lipjanin me rezultat 102-77. Lipjani arriti t’i dalë…

RAHOVECI - PRIZRENI

Prizreni triumfon ndaj Rahovecit në Gjakovë

15 February, 2019 @21:28

Skuadra e Prizrenit arriti ta mposhtë Rahovecin me rezultat 68-85. Mbrojtja fenomenale e Prizrenit në çerekun e parë, në…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Prizreni

15 February, 2019 @19:04

Janë caktuar pesëshet e para të Rahovecit dhe të Prizrenit. RAHOVECI: Rron Grapci, James Stanback, Amir Maddred, Frederick Richardson ,…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Lipjani

15 February, 2019 @19:01

Janë caktuar pesëshet e para të Bashkimit dhe të Lipjanit. BASHKIMI: Gazzali Makasqi, Jordan Capps, Mike James, Drilon Hajrizi, Lamar…

Të gjitha lajmet nga