Të gjitha lajmet

KUALIFIKIMET PËR EURO 2021

Edhe kuqezinjtë U21 mposhten nga Turqia

Foto: FSHF

Edhe kuqezinjtë U21 mposhten nga Turqia

23 March, 2019 @21:22

Pas disfatës së kombëtares mbrëmë në përballjen e parë kualifikuese për EURO 2020 ndaj Turqisë 0-2 në Shkodër, edhe shpresat kuqezi janë mposhtur sonte nga Turqia U21 në Elbasan.

Për dallim nga seniorët, shpresat kanë pasur raste kanë arritur të barazojnë dhe kanë kërkuar golin e fitores nga fundi, e gjatë kërkimit të golit të fitores, ata pësuan nga mesfushori i Karslruhes, Berkay Ozcan për përfundimtaren 1-2.

Shenja dhe shpresa për të ardhmen dhanë Esat Mala, Shaqir Tafa por edhe Giacomo Vrioni që gjeti kornizën, por portieri turk arriti të mbrojë goditjen e tij precize.

Të përzgjedhurit e Alban Bushit morrën 5 kartona të verdhë në ndeshje, derisa ata të Vedat Inceefes 2 të verdhë dhe krejt në fund edhe një të kuqe të konvertuar nga dy të verdhë të tjerë brenda 2 minutave.

Kujtojmë, kjo është përballja e parë e Shqipërisë U21 në Grupin 3 kualifikues për EURO 2021 ku përveç Turqisë U21 në grup ka edhe Kosovën U21 si kundërshtar, Anglinë U21, Andorrën U21 dhe Austrinë U21.

gol shaqir tafa on Vidnews.

 

gol turqia on Vidnews.

Albania Table

S'KA ARENË KOMBËTARE

FSHF përcakton stadiumin për Shqipëri-Moldavi

Pamje nga ndeshja e parë e zhvilluar në Elbasan Arena, Shqipëria-Danimarka/ TOPSPORTI/ Arkiv

2 May, 2019 @23:26

Pasi që punimet në Arenën Kombëtare nuk po duket se do të përfundojnë deri në afatin e paraparë, një zakon…

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

NGA SERIE C NË KOMBËTAREN KUQEZI

Trajneri që pritet të jetë ndihmës i Rejas në kombëtare

Alessandro Calori/ Foto: CdS

16 April, 2019 @15:13

Njeriu i cili pritet të jetë ndihmës i Edy Rejas në kombëtaren e Shqipërisë, sipas mediave sportive tiranase, është italiani…

MEDIAT SHKRUAJNË

Pritet vetëm zyrtarizimi nga FSHF

15 April, 2019 @14:58

Ish trajneri i Napolit, Atalantas, Cagliarit e Lazios Edy Reja do të jetë edhe zyrtarisht trajner i ri i kombëtares…

INSPEKTIMI

Kërkohet përfundimi i Arenës deri në qershor

Foto: FSHF

14 April, 2019 @16:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se kreu i FSHF-së bashkë me specialistët e firmave ndërtuese…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja