Të gjitha lajmet

MEDIA

Edy Reja pranë finalizmit me FSHF-në

Edy Reja pranë finalizmit me FSHF-në

23 March, 2019 @22:07

Ish trajneri i Atalantës, Lazios, Hajdukut, Napolit dhe shumë skuadrave tjera, kryesisht të Serie B-së, italiani Eduardo Reja pritet të bëhet selektor i ri i kombëtares shqiptare.

Burimet e sigurta të Panorama Sportit pranë FSHF-së i kanë bërë të ditur gazetës tiranase se Edy Reja mbrëmë ka biseduar për detajet e marrëveshjes me Armand Dukën gjatë ndeshjes Shqipëria-Turqia, të cilën kuqezinjtë e pësuan në start të kualifikimeve për EURO 2020.

Gazeta gjithashtu ka bërë të ditur se Reja ka ardhur të vëzhgon ekipin, që do të jetë i 22-ti në karrierën e italianit 73 vjeç me dy tituj të fituar në Serie B.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT EURO 2020

FSHF sot shkarkoi nga detyra Christian Panuccin, që nuk pat rezultate të mira me kombëtaren dhe nisi kualifikimet për EURO 2020 me humbje ndaj turqve.

Për duelin e 25 marsit ndaj Andorrës, kuqezinjtë do të drejtohen nga ish lojtari i kombëtares Ervin Bulku, që për ndihmës ka marrë Sulejman Memën.

Të njëjtin lajm e kanë dhënë edhe mediat italiane sot, duke theksuar se Reja ka qenë i papunë që prej verës 2016, kur u nda me Atalantën dhe vetëm detajet ndajnë atë nga nënshkrimi me kombëtaren.

S'KA ARENË KOMBËTARE

FSHF përcakton stadiumin për Shqipëri-Moldavi

Pamje nga ndeshja e parë e zhvilluar në Elbasan Arena, Shqipëria-Danimarka/ TOPSPORTI/ Arkiv

2 May, 2019 @23:26

Pasi që punimet në Arenën Kombëtare nuk po duket se do të përfundojnë deri në afatin e paraparë, një zakon…

EURO 2020

UEFA dënon Malin e Zi para ndeshjes me Kosovën

26 April, 2019 @17:05

Për shkak të koreve raciste të tifozëve në ndeshjen ndaj Anglisë dhe për ndezje të flakadanëve e hudhjeve të gjësendeve…

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

KUALIFIKIMET

Skocia shkarkon trajnerin

18 April, 2019 @14:25

Federata e Futbollit të Skocisë ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se ka përfunduar para kohe marrëveshjen me selektorin Alex…

KOMBËTARJA

Prezantohet Reja, mban konferencën e parë

Foto: FSHF

17 April, 2019 @17:35

Tashmë është zyrtarizuar plotësisht! Edi Reja është përzgjedhësi i ri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, me trajnerin italian që u…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020