Të gjitha lajmet

TOP 5 PERFORMANCES OF GAMEWEEK 3

Ekipi i xhiros III në Superligë

Graph. O. Kraja

Ekipi i xhiros III në Superligë

9 October, 2018 @23:12

Dy basketbollistët më të dalluar të Rahovecit në derbin e xhiros ndaj Yllit dhe fitore si mysafir në terren të nxehtë.

Arian Qallaku dhe Fred Richardson nga skuadra e vreshtarëve hynë në ekipin e javës për xhiron e tretë të Superligës, përzgjedhur nga TopSporti.com.

Michael Martin i shkëlqyeshëm në fitoren e parë të Bashkimit këtë stinor dhe atë në derbin lokal.

TABELA AKTUALE

Stacey Lambert ndër më të merituarit te fitorja e parë dhe historike e Lipjanit në Superligë.

Si dhe, kapiteni i reprezentacionit dhe ylli vendor i Prishtinës, Dardan Berisha, që ishte në ditën e tij të mirë ndaj Boreas për fitoren e parë të Prishtinës pas epokës Matthias Zollner, kompletojnë ekipin e javës në Superligë.

 

TRANSFEROHET REPREZENTUESI

Shoshi te nënkampioni i FIBA Europe Cup

14 June, 2019 @12:24

Qendra e reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Lis Shoshi, është anëtar më i ri i nënkampionit të FIBA Europe Cup…

NJOFTIMI I KB RAHOVECIT

Rahoveci aplikon në Champions

13 June, 2019 @22:24

Nënkampioni i Kosovës në basketboll dhe finalisti i Kupës së Kosovës, KB Rahoveci, ka bërë të ditur sot se zyrtarisht…

KOMUNIKATA E KB BASHKIMI

Bashkimi qartëson vështirësitë që i kaloi në stinorin 2018/19

13 June, 2019 @22:08

KB Bashkimi, përmes faqes zyrtare të ekipit në Facebook, ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka qartësuar situatën që…

DISFATË MINIMALE

Kosova U20 mposhtet nga Maqedonia Veriore

Foto: FBK

7 June, 2019 @19:30

Basketbollistët e Kosovës U-20, te meshkujt, kanë zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ndaj Maqedonisë Veriore U-20, në udhëtim, por…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga