Të gjitha lajmet

KB PRIZRENI

Elliott Cole mbetet në Prizren

TOPSPORTI / A.P

Elliott Cole mbetet në Prizren

7 August, 2019 @14:44

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, klubi i basketbolli Prizreni ka bërë të ditur që amerikani Elliott Cole do të mbetet në skuadër edhe për sezonin e ardhshëm.

Cole, një nga lojtarët më të dalluar të Superligës sezonin e kaluar, ka vendosur që ta vazhdojë edhe për një vit kontratën me klubin prizrenas, derisa përveç tij Prizreni momentalisht ka edhe dy amerikanë në skuadër: Canada dhe Sanders.

Për më tepër, në njoftimin e klubit në fjalë thuhet që shumë shpejt do të bëhet i ditur edhe përforcimi i katërt i huaj.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga