Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: BAKKEN - PRISHTINA

Epërsi e danezëve pas pjesës së parë

Epërsi e danezëve pas pjesës së parë

30 October, 2018 @19:03

Bakken Bears
Prishtina
Bakken Bears 56 : 46 Prishtina
Tobin CARBERRY 17 pikë Demario MAYFIELD 18 pikë

REZULTATI I PJESËS SË PARË

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes në Grupin E të FIBA Europe Cup ndërmjet Bakken Bears dhe Prishtinës.

Ekipi danez është në epërsi që nga minuta e parë e ndeshjes dhe pas 20 minutave lojë dueli ka përfunduar me rezultat 56-46.

Raporti i plotë, pas ndeshjes.FORMACIONET STARTUESE

Bakken-Prishtina, 5-shet e para

30 October, 2018 @18:31

Para se të fillojë dueli i të pamposhturve në Grupin E të FIBA Europe Cup ndërmjet Bakken Bears dhe Prishtinës,…

TRANSMETIMI

Livestream: Bakken Bears - Prishtina

FOTO / fiba.basketball.com

30 October, 2018 @15:54

Me fillim nga ora 18:30, Prishtina luan si mysafire e Bakken Bearsit në kuadër të FIBA Europe Cup. Ndeshjen mund…

PRIZRENI

Përforcim i huaj te Prizreni

30 October, 2018 @12:59

Skuadra debutuese në Superligë, Prizreni, është përforcuar me një basketbollist të huaj. Christian Bradford është përforcimi më i ri i…

REKORD

Thompson në histori!

FOTO / nba.com

30 October, 2018 @12:27

Golden State Warriors ndeshjen kundër Chicago Bullsit e kaloi me lehtësi, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 149-124. Gjatë ndeshjes,…

FIBA EUROPE CUP

Në Danimarkë për befasi!

Foto: FIBA

30 October, 2018 @12:13

Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para në fazën grupore të FIBA Europe Cup, Prishtina sot e zhvillon ndeshjen…

TOP 10 / EUROLEAGUE

Top 10-shja e Euroligës (IV)

29 October, 2018 @13:03

Basketbollisti i Fenerbahces, Jan Vesely për herë të dytë është shpallur lojtari i javës nga eurobasket.com. Kësaj radhe basketbollisti çek…

REKORD

7x5 nga Curry

FOTO/ nba.com

29 October, 2018 @9:36

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, dje e mposhti Brooklyn Netsin me rezultat 120-114. Stephen Curry përsëri shkëlqeu me…

VUSHTRRIA - DON BOSKO

Vushtrria njofton Don Boskon me humbje

28 October, 2018 @22:28

Skuadra e Vushtrrisë ia shkaktoi humbjen e parë Don Boskos duke e mposhtur me rezultat 87-61. Mendrit Ademi, përsëri…

CLEVELAND CAVALIERS

Shkarkohet Tyron Lue

28 October, 2018 @21:39

Nënkampioni i NBA-së, Cleveland Cavaliers, pas rezultateve negative, e shkarkoi trajnerin Tyron Lue nga detyra e tij. Me largimin e…

LIPJANI - YLLI

Ylli me lehtësi, Tsirogiannis e nis me humbje

TOPSPORTI / A.P

28 October, 2018 @20:32

Në takimin përmbyllës të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës në basketboll, Ylli ka shënuar fitore të lehtë ndaj…

PRIZRENI

Prizreni gjen zëvendësimin e Smithit

28 November, 2018 @17:26

Pas largimit të amerikanit Jaquan Smith, Prizreni menjëherë ka gjetur zëvendësimin e tij. …

PRIZRENI

Jaquan Smith largohet nga Prizreni

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 November, 2018 @12:54

Lojtari deritashëm i Prizrenit, Jaquan Smith, me marrëveshje dyanshme është larguar nga skuadra. Lajmin e bëri të ditur vetë klubi,…

TOP 10 PERFORMANCES @ GM10

TOP 10 performancat në Superligë (X)

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

26 November, 2018 @10:40

Pas përfundimit të ndeshjeve të xhiros së dhjetë të Superligës së Kosovës në basketboll, eurobasket.com ka përzgjedhur lojtarët më të…

REPREZENTACIONI I KOSOVËS

Nisen për ndeshjet e rëndësishme

Foto: FBK

24 November, 2018 @16:04

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll sot merr rrugë për Rumani, ku basketbollistët tanë do të ndeshen ndaj rumunëve në kërkim…

TEAM OF THE WEEK 10

TOP 5-shja e javës në Superligë (X)

23 November, 2018 @21:17

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së dhjetë të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga