Të gjitha lajmet

SULMUESI ELBASANAS

Eri Lamçja rikthehet në Superligë

Eri Lamçja rikthehet në Superligë

5 August, 2019 @17:15

Sulmuesi 25 vjeçar nga Elbasani, Eri Lamçja, është zyrtarizuar sot si lojtar i ri i ekipit të Vushtrrisë.

Elbasanasi që së fundi ka qenë pjesë e Bylisit është rikthyer në Superligë të Kosovës pas një periudhe 6 mujore të kaluar te Drita e Gjilanit.

Përndryshe, Lamçja më parë ka luajtur për Teutën dhe Luftëtarin në Superiore.

Bilansi i sulmuesit në vitet e fundit është ky: 3 gola në 8 ndeshje për Bylisin në Kategorinë e Parë të Shqipërisë 2018/19, 3 gola në 30 ndeshje për Luftëtarin 2017/18 në Superiore, 2 gola në 15 ndeshje për Luftëtarin 2016/17 në Superiore.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga