Të gjitha lajmet

SHPALLET LISTA E DANIMARKËS

Eriksen, Schmeichel, Schone… konfirmohen në “Fadil Vokrri”

TOPSPORTI/ Pamje nga ndeshja Danimarka-Shqipëria

Eriksen, Schmeichel, Schone… konfirmohen në “Fadil Vokrri”

12 March, 2019 @18:06

Yjet e Premier Ligës, Kasper Schmeichel, mesfushori që po kërkohet nga Real Madrid, aktualisht lojtari i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen dhe supertalenti Lasse Schone - janë konfirmuar si mysafirë në Fadil Vokrri për përballjen miqësore ndaj Kosovës.

Danimarka ka publikuar ftesat e selektorit Age Hareide për ndeshjen miqësore ndaj Kosovës dhe kualifikuese ndaj Zvicrës, ndërsa lista e lojtarëve që do të paraqiten në Prishtinë është kjo:

Kasper Schmeichel, Jonas Lossl, Frederik Ronnow, Andreas Christensen, Henrik Dalsgaard, Jens Stryger Larsen, Joachim Andersen, Jonas Knudsen, Mathias Zanka Jorgensen, Peter Ankersen, Simon Kjaer, Christian Eriksen, Lasse Schone, Lukas Lerager, Philip Billing, Pierre Emile Hojbjerg, Thomas Delaney, Christian Gytkjaer, Kasper Dolberg, Martin Braithwaite, Nicolai Jorgesen, Robert Skov dhe Yussuf Poulsen.

Përndryshe, Danimarka është e dhjeta në renditjen botërore të reprezentacioneve në mujoren e FIFAs.

Ndeshja Kosova-Danimarka zhvillohet më 21 mars 2019 me fillim në ora 19:00 në Prishtinë. Danimarka është përfaqësuesja e parë e nivelit të lartë që po bëhet mysafire e Kosovës në Fadil Vokrri.

Denmark call ups

ORARI

Orari i stërvitjeve të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

22 May, 2019 @12:59

Federata e Futbollit të Kosovës, pas shpalosjes së ftesave të bëra nga Bernard Challandes për ndeshjet e muajit qershor…

PUBLIKOHEN FTESAT E KOSOVËS

Challandes me emra të rinj për Malin e Zi dhe Bullgarinë

TOPSPORTI/ A. P.

22 May, 2019 @12:43

Kosova ndaj Malit të Zi dhe Bullgarisë në ndeshjet kualifikuese për EURO 2020 që luhen gjatë qershorit, ka ftuar emra…

SHPALLET LISTA

Bullgaria me Marcelinhon ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

16 May, 2019 @12:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë që do të pret Kosovën në ndeshjen kualifikuese për EURO 2020 në qershor në Sofje, ka publikuar…

RIVALI I KOSOVËS

Bullgaria zyrtarizon selektorin e ri para ndeshjes me Kosovën

Ndeshja ndaj Kosovës, ishte e fundit për Petar Hubchevin në krye të Bullgarisë/ TOPSPORTI/ D. S.

14 May, 2019 @15:00

Përfaqësuesja e Bullgarisë në futboll ka ndarë rrugët me trajnerin e deritashëm të saj Petar Hubchev dhe ashtu siç u…

GOLI I 15

Vedati i shënon edhe Galatasarayit

11 May, 2019 @16:33

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, këtë sezon nuk ka të ndalur në Superligën turke. Pasi që ekipin e shpëtoi…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja