Të gjitha lajmet

PREJ KOSOVE

Esat Mala te Partizani

Foto: Partizani.al

Esat Mala te Partizani

28 December, 2017 @11:38

Mesfushori i ri i reprezentacionit të Kosovës, Esat Mala, ka arritur marrëveshje me ekipin nga Kategoria Superiore shqiptare, Partizani.

Partizani e ka zyrtarizuar lojtarin dje përmes një konference për shtyp, ndërsa ka bërë të ditur se ka nënshkruar kontratë 2.5 vjeçare me lojtarin në fjalë.

Mala do t’i nis përgatitjet me Partizanin që në fillim të janarit 2018.GERARD DEULOFEU

Para rikthimit në Milano

28 December, 2017 @13:29

Lojtari i rikthyer te Barcelona, Gerard Deulofeu, pritet të bëhet pjesë e Interit shpejtë, shkruajnë mediat spanjolle sot. Diario…

CARLOS CARVALHAL

‘Mjellmat’ zyrtarizojnë trajnerin e ri

28 December, 2017 @13:09

Pas largimit të trajnerit të deritashëm të ekipit, Paul Clement, me datë 20 dhjetor, skuadra e Swanseat, ka zyrtarizuar trajnerin…

TRAJNERI I INTERIT

Spalletti: Problemet duhet t’i zgjidhim vetë

Foto: fcinter.it

28 December, 2017 @12:27

Tekniku i Interit, Luciano Spalletti, ka dhënë deklaratë enigmatike lidhur me eliminimin e djeshëm të ekipit të tij, në kuadër…

TRAJNERI I MILANIT

Gattuso: Fitore për frymëmarrje

28 December, 2017 @12:16

I gëzuar për fitore në çerekfinale të Kupës ndaj Interit, trajneri i Milanit, Gennaro Gatusso, është shprehur të jetë i…

LUCIANO VIETTO

Sulmuesi 20 milionësh, huazohet

28 December, 2017 @10:34

Njeriu që erdhi për 20 milionë euro në vitin 2015 nga Villareal te Atletico Madrid, pritet të huazohet te Sporting…

VINCENZO MONTELLA

Milan bllokon Montellën

28 December, 2017 @10:19

Mediat spanjolle vetëm presin zyrtarizimin e trajnerit të ri të Sevillës. Ai pritet të jetë italiani, Vincenzo Montella. Mirëpo,…

KOLUMNE

Janari anglez

28 December, 2017 @8:35

Jean-Marc Bosman nuk ka qenë njëri nga futbollistët që do të mbahet në mend për sukseset e tij në fushë.…

COPPA ITALIA 1/4: MILAN-INTER

Cutrone jetëson Gattuson, Milan eliminon Interin

Foto: acmilan.com

27 December, 2017 @23:48

Pas 120 minutave lojë në përballjen derbi të Kupës së Italisë ndërmjet Milanit dhe Interit, ka qenë i riu Patrick…

NEWCASTLE UNITED - MANCHESTER CITY

15 pikë epërsi, e 18-ta me radhë

Foto: premierleague.com

27 December, 2017 @23:40

Raheem Sterling ka shënuar golin e vetëm në përballjen ku Manchester City mposhti Newcastle Unitedin në St James’s Park sonte…

VIRGIL VAN DIJK

Rekord transfer botëror për mbrojtës

27 December, 2017 @21:44

Liverpool posa ka thyer rekordin botëror të transferit për një mbrojtës. Qendërmbrojtësi holandez i Southamptonit, Virgil Van Dijk, është…

ALL STAR 2019

All Star 2019 - ngjarjet dhe orari

15 February, 2019 @21:53

Sonte pas mesnate do të fillojë vikendi i All Starit 2019 në NBA. Për të gjithë lexuesit e TopSporti.com, ngjarjet…

BASHKIMI - LIPJANI

Bashkimi lehtë ndaj Lipjanit

15 February, 2019 @21:34

Një fitore e lehtë erdhi për Bashkimin, i cili e mposhti Lipjanin me rezultat 102-77. Lipjani arriti t’i dalë…

RAHOVECI - PRIZRENI

Prizreni triumfon ndaj Rahovecit në Gjakovë

15 February, 2019 @21:28

Skuadra e Prizrenit arriti ta mposhtë Rahovecin me rezultat 68-85. Mbrojtja fenomenale e Prizrenit në çerekun e parë, në…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Prizreni

15 February, 2019 @19:04

Janë caktuar pesëshet e para të Rahovecit dhe të Prizrenit. RAHOVECI: Rron Grapci, James Stanback, Amir Maddred, Frederick Richardson ,…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Lipjani

15 February, 2019 @19:01

Janë caktuar pesëshet e para të Bashkimit dhe të Lipjanit. BASHKIMI: Gazzali Makasqi, Jordan Capps, Mike James, Drilon Hajrizi, Lamar…

Të gjitha lajmet nga