Të gjitha lajmet

GAME 1: FENIKSI - LIBURNI

Feniksi fiton duelin e parë final

Foto: FC Feniks Drenas (Facebook)

Feniksi fiton duelin e parë final

26 May, 2018 @16:09

Në takimin e parë final të Play Off-it të Superligës së futsallit, Feniksi ka shënuar fitore 4-2 ndaj Liburnit nga Gjakova.

Kjo fitore bën që skuadra nga Drenasi të ketë epërsi 1-0 pas ndeshjes së parë, duke qenë kështu një fitore pranë titullit kampion.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Ndeshja e dytë e serisë luhet të mërkurën (30 maj) në Gjakovë. Nëse Feniksi fiton, shpallet kampion, ndërsa nëse Liburni shënon fitore, skuadrat do ta luajnë mes tyre ndeshjen e tretë dhe vendimtare në Drenas.

EKIPET SHQIPTARE NË #UEL

Teuta fiton, Kukësi barazon, Laçi lufton, Shkupi befasohet - krejt eliminohen

18 July, 2019 @23:40

As në Europa League, asnjë ekip shqiptar nuk ka arritur të kalojë në raundin e dytë kualifikues. Teuta fitoi…

XHUDO

Angazhohen artistët më të mirë për statujën e Majlindës

18 July, 2019 @23:00

Për shumëkë mund të duket e pabesueshme, por aty ku arrijnë sukseset kulminante sportive - gjithçka është e mundur. …

ISH MBROJTËSI I KOMBËTARES

Armend Dallku zgjedh pensionimin

18 July, 2019 @16:30

Mbrojtësi i Prishtinës, Armend Dallku, sot edhe zyrtarisht është përshëndetur nga futbolli aktiv, ka bërë të ditur faqja zyrtare e…

NË PRIZREN

Liria shton edhe një portier në skuadër

Foto; FCLiria/fb

18 July, 2019 @16:18

Skuadra e Lirisë ka regjistruar edhe përforcimin e radhës për stinorin 2019/20 në Ligë të Parë të Kosovës. Ekipi…

DËMSHPËRBLIMI DHE RROGA

Matthijs de Ligt, plotëson mozaikun e Juventusit

Foto: juventus.com

18 July, 2019 @11:43

Panorama e mbrojtjes së Juventusit tashmë ka fituar edhe pjesën e fundit dhe kryesore të mozaikut. Matthijs de Ligt…

Të gjitha lajmet nga