Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

Ferizaj vs. Feronikeli, formacionet startuese

Ferizaj vs. Feronikeli, formacionet startuese

9 February, 2019 @12:50

Pas minutave në stadiumin sintetik të Ferizajit zhvillohet ndeshja mes Ferizajit dhe Feronikelit, duel ky i vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Kosovës.

FORMACIONET STARTUESE:

Ferizaj: Blakçori, Idrizi, Kuka, Mone, Dautaj, Shabani, Durim Gashi, Hamiti, Dren Gashi.

Feronikeli: Smakiqi, Islami, Prekazi, Lladrovci, Hoxha, Dabiqaj, Hoti, Ahmeti, Silva, Rexha, Fazliu.

STREETBALL 2019

Mësohen finalistët nga tre qytetet e para për Streetball

Foto: StreetballKosova/fb

22 July, 2019 @11:34

Pas tre ditëve radhazi në tre qytete të para të listuara nga organizatori, tashmë dihen tre ekipet që do të…

DREJT SERIE A-së

Fenerbahçe fiton 60-fish nga Elmasi

22 July, 2019 @11:04

Në vitin 2017 Fenerbahçe e bleu talentin e Rabotniçkit, Elif Elmas, për 295 mijë euro. Derisa pritet zyrtarizimi i lojtarit…

MIQËSORJA E DYTË

Humbje edhe më e thellë sot nga Sllovakia

Foto: FBS/fb

21 July, 2019 @19:35

As në ndeshjen e dytë miqësore të zhvilluar ndaj Sllovakisë në Bratisllavë sot, Kosova nuk ka arritur të shënojë fitore.…

ME VETËM DY FITORE

Kosova U20, e treta prej fundit në Evropianin B

Foto: fiba.com

21 July, 2019 @19:16

Përfaqësuesja e Kosovës U20 nuk ka arritur të shënojë fitore as në ndeshje ndaj Rumanisë U20 sot, duke përfunduar kështu…

DUELET E SOTME

Dy ndeshje basketbolli në pasditen e sotme

21 July, 2019 @14:17

Përfaqësuesja U20 e Kosovës që po garon në Kampionatin Evropian të Divizionit B, pas fitores ndaj Luksemburgut 84-58, sot do…

Të gjitha lajmet nga