Të gjitha lajmet

KF FERIZAJ

Ferizaji nuk ndalet, zyrtarizon edhe 6 përforcime

Ferizaji nuk ndalet, zyrtarizon edhe 6 përforcime

31 January, 2019 @17:37

Pasi zyrtarizoi Egzon Shabanin, Durim Gashin dhe Hysein Demirin, klubi i Ferizajit sot ka zyrtarizuar edhe 6 përforcime të tjera.

Viktor Kuka (qendërmbrojtës i huazuar nga Drita), Veton Shabani (mbrojtës i krahut i transferuar nga Flamurtari), Burhan Mustafa (portier i transferuar nga KF Shkupi), Dini Cuculi (qendërmbrojtës i transferuar nga Superliga e Maqedonisë), Dardan Çerkini (mbrojtës që te Ferizaji rikthehet pas aventurës te Trepça ‘89) dhe Ermal Krasniqi (sulmues i transferuar nga Llapi) janë përforcimet e zyrtarizuara sot nga Ferizaji, i cili jep shenja të qarta që ka për synim mbetjen në Superligë edhe sezonin e ardhshëm.

TABELA AKTUALE

Përveç përforcimeve të lartpërmendura, pranverën skuadra ferizajase e nis nën drejtimin e Bylbyl Sokolit, njeriut që e ngjiti në Superligë këtë skuadër në muajin maj të vitit të kaluar.

NISEN PROCEDURAT

Istogu zhvishet nga OJQ, drejt SHA-së

Foto: KFIstogu/fb

26 July, 2019 @16:15

Skuadra e Istogut para pak çastesh ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se përfoljet e shumta në qytezë janë tashmë…

DHJETOR I ZJARRTË PËR LIVERPOOLIN

Kampionati Botëror i Klubeve, caktohen datat

Foto: FIFA

26 July, 2019 @15:54

Kampionati Botëror i Klubeve këtë vit do të mbahet në Katar, ndërsa sot FIFA ka bërë të ditur edhe datat…

QENDRA MEKSIKANE

Gustavo Ayon i bashkohet debutuesve

26 July, 2019 @15:41

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Euroligës në vitet e fundit që luajti për Real Madridin, Gustavo Ayon, është…

SHELVIN MACK

Lojtari i Memphisit e Charlottit  te Milano

26 July, 2019 @15:35

Edhe një basketbollist me përvojë në NBA vjen në Euroligë. Pas Bayernit, tash edhe Milan ka zyrtarizuar lojtarin e radhës…

TESTET E FUNDIT

Testet e fundit për Kosovën para ndeshjeve vendimtare parakualifikuese

Foto: SBA

26 July, 2019 @15:25

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll sot dhe nesër do të zhvillojë dy ndeshje miqësore përgatitore me Shqipërinë, si teste të…

Të gjitha lajmet nga