Të gjitha lajmet

SULEJMAN STAROVA

Edhe Feronikeli me trajner nga Shqipëria

Edhe Feronikeli me trajner nga Shqipëria

20 March, 2018 @20:30

Tashmë numri i skuadrave të Superligës me trajner nga Shqipëria ka shkuar në katër. Pas Lirisë, që nisi e para këtë stinor me trajner Bledi Shkëmbin, Prishtina solli Mirel Josën, e në afatin kalimtar të janarit, Trepça’89 solli Gugash Maganin.

Vetëm një ditë pas dorëheqjes së Ismet Munishit, Feronikeli sot ka zyrtarizuar trajner Sulejman Starovën, ish-trajnerin e Partizanit të Tiranës.

“Do ta bëjmë të pamundurën që ta çojmë deri në fund synimin tonë dhe ta fitojmë titullin,” është cituar të ketë thënë Starova për faqen zyrtare të Feronikelit në deklaratën e parë të tij pas marrëveshjes së arritur.

Me ardhjen e Starovës, numri i trajnerëve që kanë drejtuar Feronikelin këtë stinor, shkon në katër. Ekipi nga Gllogoci stinorit ia nisi me Gani Sejdiun, vazhdoi me Zekirija Ramadanin dhe së fundi nisi pranverën me Ismet Munishin.

BILETAT

Francoville, stadiumi dhe biletat për ndeshjet e Kosovës

Stadium "Jean Rolland" në Francoville, 20km larg qendrës së Parisit, Francë

20 March, 2018 @17:06

Kosova në përballjet që do t’i zhvillojë këtë javë, ndaj Burkina Fasos dhe Madagaskarit, do të luajë në një stadium…

KOSOVA U21

Lista e Kosovës U21 për 2 ndeshjet e marsit

Foto: FFK

19 March, 2018 @21:12

Kur jemi pak ditë nga zhvillimi i ndeshjeve, kjo është lista e të ftuarve nga Rafet Prekazi për ndeshjet që…

KOSOVA U21

Deklaratat e lojtarëve para ndeshjeve kualifikuese

19 March, 2018 @21:06

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para dy ndeshjeve kualifikuese u shprehën disa nga lojtarët e Kosovës U21. “Jemi një ekip kompakt…

JAVA XXII

Liga e Parë, terminet e xhiros XXII

BOROZANI

19 March, 2018 @20:33

Janë përcaktuar terminet për xhiron e ardhshme të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Përveç ndeshjes Trepça–Vushtrria, që do…

KOSOVA U21

Prekazi: Kemi treguar lojëra të mira, na duhet përkrahja

19 March, 2018 @20:44

Kosova U21 ka nisur sot përgatitjet për dy ndeshjet e radhës në kuadër të kualifikimeve për Europianin 2019, ndeshje të…

TE FERONIKELI

Dorëhiqet Munishi

19 March, 2018 @19:46

Trajneri prishtinas i Feronikelit, Ismet Munishi, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij, ka bërë të ditur pak më parë…

KOSOVA-KIKA

Kika fiton derbin e fund-tabelës

19 March, 2018 @15:15

Kika ka fituar përballjen e fundit të xhiros XXI të Ligës së Parë të Kosovës në futboll, duke e mposhtur…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

PAS NDESHJES

Afro 2 mijë euro dënime dhe suspendim fushe për Yllin

Foto nga arkivi

19 February, 2019 @21:54

Pas incidentit në ndeshjen Ylli - Prishtina, ndërprerjes dhe vazhdimit të lojës një ditë më vonë, FBK ka shqiptuar sot…

TEAM OF THE WEEK 19

TOP 5-shja e javës në Superligë (XIX)

19 February, 2019 @20:41

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XIX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

NURNBERG - BORUSSIA DORTMUND

E pesta pa fitore, vë në rrezik kreun

Foto: BVB Official

18 February, 2019 @23:36

Borussia Dortmund e drejtuar nga zvicerani Lucian Favre tashmë është në rrezik të vërtetë të humb kreun në Bundesligë. …

Të gjitha lajmet nga