Të gjitha lajmet

FERIZAJ - FERONIKELI

Feronikeli me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

Feronikeli me ‘gjah’ të plotë në Ferizaj

12 September, 2018 @17:39

Ferizaj
Feronikeli
Ferizaj 0 : 2 Feronikeli
Astrit FAZLIU 7', Jean Agostinho DA SILVA 66'

Stadiumi i qytetit, Ferizaj
Vjen fitorja e dytë me radhë e Feronikelit. Pas fitores ndaj Ballkanit xhiron e kaluar, këtë xhiro skuadra nga Drenasi ka arritur ta mposhtë skuadrën e Ferizajit. Astrit Fazliu shënoi fillimisht për 0-1, e më pas Da Silva u përkujdes për golin e dytë, për ta vendosur kështu rezultatin përfundimtar të takimit, 0-2. TABELA AKTUALE SUPERLIGA Kjo fitore, e cila erdhi në debutimin e trajnerit Zekirija Ramadani te Feronikeli, bën që 'Nikli' të ketë 8 pikë dhe të mbetet akoma pa humbje, kurse Ferizaji mbetet në kuotën e 3 pikëve.

FORMACIONET ZYRTARE

FERIZAJ: Blakqori, Kaqar, Kaqiku, Marko, Mone, Asani, Karabeg, Jashari, Hamiti, Gashi, Bërbatovci. Trajner: Afrim Tovërlani.

FERONIKELI: Smakiqi, Prekazi, Islami, Lladrovci, Hoxha, Dasilva, Morina, Fazliu, Rexha, Dabiqaj, Magani. Trajner: Zekirija Ramadani.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Llapi

FOTO/ ARKIV

12 September, 2018 @15:24

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Llapit. LIVESOCRE / SUPERLIGA DRITA: Bakaj, Kuka, Gërbeshi, Limani, Leci, Bujar…

XHIRO IV

Formacionet zyrtare: KEK-u - Trepça ‘89

FOTO/ BOROZANI

12 September, 2018 @15:17

Janë publikuar 11-shet startuese të KEK-ut dhe të Trepçës 89. LIVESCORE / SUPERLIGA KEK-u: Nika, Rakovica, Grajçevci, Hashani, Tejeci,…

JAVA 4

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Feronikeli

FOTO/ ARKIV

12 September, 2018 @15:14

Publikohen formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Feronikelit. LIVESCORE / SUPERLIGA FERIZAJ: Blakqori, Kaqar, Kaqiku, Marko, Mone, Asani, Karabeg,…

PAMJE

Video e re nga “Arena Kombëtare”

Foto: FSHF

12 September, 2018 @14:28

Edhe pse ende nuk dihet data përfundimtare kur pritet të përfundojë saktësisht Arena Kombëtare në Tiranë, punimet janë duke shkuar…

JAVA E KATËRT

4 ndeshje nga Superliga

BOROZANI / ARKIV

12 September, 2018 @12:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, sot luhen katër ndeshjet e tjera të xhiros së katërt të Superligës së Kosovës…

NJOFTIMI I FFKs

Shtyhen dy ndeshje të Superligës

15 October, 2018 @15:09

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se me kërkesë të klubeve, është vendosur të shtyhen dy…

BYLBYL SOKOLI

Pas rrahjes, shkarkohet

Foto: KFLlapi/fb

11 October, 2018 @16:30

Trajneri i deritashëm i Llapit, Bylbyl Sokoli, i cili u rrah nga tre persona të panjohur ende pas humbjes nga…

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

Shportë me plehëra drejt referit, ky është dënimi

9 October, 2018 @16:14

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të FFK-së ka shqyrtuar procedurat e hapura nga Komesari i Garave të Superligës dhe…

GJILANI - LIRIA

Karahoda vendimtar, pak ‘frymëmarrje’ për Lirinë!

BOROZANI / ARKIV

7 October, 2018 @16:57

Pas 3 xhirove radhazi pa fitore, Liria nga Prizreni sot ka arritur tri pikë shumë të vlefshme në takimin e…

TREPÇA '89 - FLAMURTARI

4 gola, asnjë fitues!

7 October, 2018 @16:52

Në një nga dy takimet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll, Trepça '89 e Flamurtari luajtën…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga