Të gjitha lajmet

KOMPLETOHEN KAMPIONËT

Feronikeli mëson rivalët potencial

Feronikeli mëson rivalët potencial

27 May, 2019 @13:17

Është kompletuar rundi preliminator për garën më të famshme për klube, Champions League.

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli do të takohet me njërën nga këto skuadra: Lincoln Red Imps ose FC Santa Coloma dhe jo Tre Penne.

Më 25 qershor zhvillohen gjysmëfinalet, ndërsa më 28 qershor, raundi final.

Nga dy skuadra do të luajnë mes vete për gjysmëfinalet, ndërsa për finale luajnë fituesit.

Shorti për rrethin e gjysmëfinaleve të preliminatoreve hedhet me 11 qershor në Nyon të Zvicrës.

Feronikeli do të debutojë këtë verë në garat evropiane. Kjo do të jetë pjesëmarrja e parë dhe historike për ekipin që drejtohet nga Zekirija Ramadani në garat e UEFAs.

Raundi preliminar i Ligës së Kampionëve këtë stinor do të luhet në Kosovë.

CHAMPIONS LEAGUE

Feronikeli në Champions League, kundërshtarët e mundshëm

Foto: FFK

25 May, 2019 @14:10

Fituesi i Ligës dhe Kupës në futbollin kosovar, Feronikeli, me plot meritë do ta përfaqësojë Kosovën në Champions League sezonin…

EUROPA LEAGUE

Prishtina në Europa League, kundërshtarët e mundshëm

25 May, 2019 @13:49

Pas triumfit të Feronikelit në Kupë të Kosovës, Kosovën në Europa League edicionin që vjen do ta përfaqësojë Prishtina, skuadra…

KUPA E KOSOVËS: TREPÇA '89 - FERONIKELI

Feronikeli fitues i Kupës, Prishtina në Europa League

24 May, 2019 @22:46

Për herë të tretë në histori të klubit, Feronikeli është fitues i Kupës së Kosovës. Skuadra nga Drenasi sonte e…

BARAZHI

Caktohet data e ndeshjes Gjilani - Besa

24 May, 2019 @21:40

Është caktuar data e ndeshjes së barazhit në mes të Gjilanit dhe Besës. Dueli në mes të Gjilanit dhe Besës…

SIPAS VITEVE DHE SHIFRAVE

Të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës

24 May, 2019 @15:02

Para finales së Kupës së Kosovës në futboll, që luhet sonte në Fadil Vokrri të Prishtinës dhe takohen Feronikeli…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga