Të gjitha lajmet

GJILANI - FERONIKELI

Feronikeli mposhtet, Trepça ‘89 pranë titullit

Feronikeli mposhtet, Trepça ‘89 pranë titullit

29 April, 2017 @17:09

Gjilani
Feronikeli
Gjilani 1 : 0 Feronikeli
Gëzim RUSI 47'

Stadiumi i qytetit - Gjilan

Me rezultat 1-0 është mbyllur takimi i luajtur sot mes Gjilanit e Feronikelit në Gjilan, rezultat ky i cili i konvenon më së shumti Trepçës ‘89, e cila tashmë krijon distancë të konsiderueshme në krye.

Skuadra e Gjilanit fillimisht zhvilloi një pjesë të parë shumë të mirë, me 2-3 raste të krijuara nga Armend Thaqi, mirëpo finalizimi mungoi në secilin rast. Rast për shënim kishte edhe Zgjim Mustafa në fillim të takimit, mirëpo golin e mohoi portieri Faton Maloku. Goli i fitores erdhi në pjesën e dytë nga Gëzim Rusi i inkuadruar nga banka rezervë. Rusi shënoi pas një asistimi fenomenal të Haxhimusës, për t’i dhënë avantazhin skuadrës së tij, avantazh ky që u ruajt deri në fund të takimit.

Kampioni në fuqi i Kosovës në anën tjetër provoi ta gjente barazimin, mirëpo goli nuk erdhi në asnjë moment dhe takimi u mbyll 1-0, duke bërë kështu që diferenca mes Trepçës ‘89 dhe Feronikelit në tabelë të jetë 10 pikë kur kanë mbetur edhe 5 xhiro deri në fund.

TABELA AKTUALE SUPERLIGALLAPI-LIRIA

Llapi fut Lirinë në telashe barazhi

29 April, 2017 @16:45

Pas pjesës së parë të kaluar pa gola, Llapi me fillim të pjesës së dytë ka shënuar gol për të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Real-Valencia

29 April, 2017 @15:41

Në ora 16e15 nis përballja e radhës në La Liga, ndërmjet Real Madridit dhe Valencias. Trajnerët kanë vendsour për…

SOCIEDAD-GRANADA

4 trajnerë për stinor dhe bien nga La Liga

29 April, 2017 @15:32

Real Sociedad i ka dhënë fund mbijetesës 5 vjeçare të Granadës në La Liga, duke i mposhtur ata sot…

TIRANA - PARTIZANI

Sukaj vendos derbin, Partizani në krye

28 April, 2017 @20:54

Me fitoren e Partizanit është mbyllur derbi ‘i zjarrtë’ i Tiranës, rezultat ky që e ngrit në krye të tabelës…

HAJVALIA - TREPÇA 89

Trepça ‘89 kryen detyrën, vazhdon drejt titullit

28 April, 2017 @16:53

Me fitoren e liderit aktual u hap xhiro e XXVIII e Superligës së Kosovës në futboll. Pa probleme, Trepça ‘89…

5 PËR VIKEND

Fundjavë e nxehtë në Itali!

28 April, 2017 @16:12

Nga pesë ndeshje të përzgjedhura për këtë fundjavë, dominojnë ato nga Serie A, ku priten duele mjaft interesante. Përveç…

MARCA

Real pranë De Geas

28 April, 2017 @13:21

Real Madrid është afër arritjes së marrëveshjes me portierin numër një të Spanjës, David de Gea, që aktualisht mbron për…

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

TREPÇA 89 - FLAMURTARI

Vazhdimet përcaktojnë çerekfinalistin

9 December, 2018 @16:00

Janë dashur 120 minuta lojë në Mitrovicë, ashtu që Trepça’89 të sigurojë çerekfinalen në përballje ndaj Flamurtarit luftarak. Mitrovicasit,…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

BALLKANI - GJILANI

Ballkani arrin çerekfinalen

Foto: KFBallkani/fb

9 December, 2018 @15:36

Skuadra e Ballkanit të Suharekës me një paraqitje dominuese ka arritur ta shkruajë emrin në tetëshen më të mirë të…

VINCENZO ALBERTO ANNESE

Na mbetet vetëm kampionati

Foto: prishtinafc.com

8 December, 2018 @19:46

I ardhur muajin e kaluar te Liria, Vincenzo Alberto Annese, është eliminuar sot nga Kupa e Kosovës. Liria nën…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga