Të gjitha lajmet

CHAMPIONS LEAGUE

Feronikeli në Champions League, kundërshtarët e mundshëm

Foto: FFK

Feronikeli në Champions League, kundërshtarët e mundshëm

25 May, 2019 @14:10

Fituesi i Ligës dhe Kupës në futbollin kosovar, Feronikeli, me plot meritë do ta përfaqësojë Kosovën në Champions League sezonin që vjen.

Nikli garën më të famshme evropiane për klube e nis nga rrethi paraeliminator, ku varësisht nga shorti i 11 qershorit mund të ndeshet me skuadrën Lincoln Red Imps, kampionin e Gjibraltarit, apo me skuadrën Santa Coloma, kampionin e Andorrës.

Sipas koeficientit, kampioni i Kosovës dhe ai i San Marinos (ende i pacaktuar) në rrethin paraeliminator llogaritën skuadra “jobartëse”, epitet ky që i takon skuadrave të lartpërmendura, kampionit të Gjibraltarit dhe atij të Andorrës.

Katër skuadrat e rrethit paraeliminator ndeshjet i zhvillojnë në një vend neutral, siç kishte bërë edhe Drita sezonin e kaluar, dhe sistem të ndeshjeve kthyese nuk ka. Ndeshjet gjysmëfinale luhen më 25 qershor, kurse finalja mes fituesve luhet më 28 qershor.

Fituesi i këtij ‘turneu’ kalon në raundin e parë kualifikues të Champions League, derisa tri skuadrat e tjera garat evropiane i vazhdojnë në rrethin e dytë të kualifikimeve drejt Europa League.

EUROPA LEAGUE

Prishtina në Europa League, kundërshtarët e mundshëm

25 May, 2019 @13:49

Pas triumift të Feronikelit në Kupë të Kosovës, Kosovën në Europa League edicionin që vjen do ta përfaqësojë Prishtina, skuadra…

KUPA E KOSOVËS: TREPÇA '89 - FERONIKELI

Feronikeli fitues i Kupës, Prishtina në Europa League

24 May, 2019 @22:46

Për herë të tretë në histori të klubit, Feronikeli është fitues i Kupës së Kosovës. Skuadra nga Drenasi sonte e…

BARAZHI

Caktohet data e ndeshjes Gjilani - Besa

24 May, 2019 @21:40

Është caktuar data e ndeshjes së barazhit në mes të Gjilanit dhe Besës. Dueli në mes të Gjilanit dhe Besës…

SIPAS VITEVE DHE SHIFRAVE

Të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës

24 May, 2019 @15:02

Para finales së Kupës së Kosovës në futboll, që luhet sonte në Fadil Vokrri të Prishtinës dhe takohen Feronikeli…

FINALJA E KUPËS TE FEMRAT

Me 7-she, Mitrovica fituese e Kupës

22 May, 2019 @23:36

Skuadra e femrave të Mitrovicës është triumfuese e Kupës së Kosovës. Ekipi i drejtuar nga ish lojtari i Trepçës,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga