Të gjitha lajmet

PARA FINALES KAMPIONALE

Feronikeli ngrit çmimin e biletave për ndeshjen ndaj Prishtinës

Foto: feronikelifc.com

Feronikeli ngrit çmimin e biletave për ndeshjen ndaj Prishtinës

16 May, 2019 @0:12

Superliga do të mësojë kampionin e ri të saj të dielën në stadiumin Rexhep Rexhepi të Drenasit, në ndeshjen mes Feronikelit dhe Prishtinës që nis në ora 16:00.

Titulli kampion do të mësohet në xhiron e fundit të stinorit, ku Feronikeli lider me 77 pikë do të kërkojë së paku një pikë për të fituar titullin, karshi Prishtinës me 75 pikë që duhet të fitojë për tu stolisur me titull.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

E para pak çastesh klubi i Feronikelit ka lëshuar një njoftim lidhur me ndeshjen “finale” të stinorit.

-Biletat do të shiten në restoranin “Dijamant” në Drenas çdo ditë prej orës 10:00 deri në ora 15:00.

-Fëmijët nën moshën 15 vjeçare nuk do të lejohen të futen në stadium edhe nëse kanë biletë!!!

-Askush s’mund të futet në stadium pa biletë, pa dallim.

-Dyert e stadiumit do të mbyllen një orë para ndeshjes (15:00).

-Asnjë veturë nuk do të lejohet të parkohet në oborr të stadiumit.

-Çmimi për biletë është 5 euro.

-Një person mund të blejë maksimalisht dy bileta.

PRISHTINA - TREPÇA'89

Prishtina çlirohet në pjesë të dytë, titulli në ndeshjen e fundit!

Foto: prishtinafc.com

15 May, 2019 @19:39

Fitorja e dhjetë në 11 ndeshjet e fundit për Prishtinën në Superligë sot ka ardhur në pjesë të dytë të…

DRENICA - BALLKANI

Ndajnë pikët, ende rrezikojnë barazhin

Foto: KF Drenica

15 May, 2019 @19:34

Pa fitues është mbyllur dueli mes Drenicës dhe Ballkanit sot, duel ky që u luajt në “Bajram Aliu” të Skenderajt. …

DRITA - FLAMURTARI

Flamurtari me përmbysje, pranë shpëtimit

Foto: Drita FC

15 May, 2019 @19:15

Flamurtari pranë shpëtimit! Skuadra kryeqytetase ka shënuar një fitore të artë në Gjilan ndaj Dritës, për t’iu afruar shumë mbetjes…

LLAPI - FERONIKELI

Një pikë larg titullit

Foto: KFLlapi/fb

15 May, 2019 @18:54

Feronikeli është vetëm një pikë larg titullit kampion të Kosovës. Ekipi i Zekirija Ramadanit ka mposhtur sot Llapin në Zahir…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Ballkani

15 May, 2019 @15:47

Janë publikuar formacionet startuese të Drenicë dhe të Ballkanit. DRENICA: Ymeri, Bejta, Sykaj, Lushtaku, Balde, Thaqi, Mustafa, Dajaku, Uka, Tahiri,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga