Të gjitha lajmet

SKA LICENCA

Ferronikeli dhe Prishtina nuk pranohen nga UEFA

Ferronikeli dhe Prishtina nuk pranohen nga UEFA

1 June, 2016 @19:28

Sipas një njoftimi të lëshuar nga Supersport, Ferronikeli dhe Prishtina, nuk kanë fituar të drejtën për të garuar në Europë këtë stinor, pasi që nuk kanë përmbushur kriteret për licencim. Mbetet të pritet komunikimi zyrtar nga klubet lidhur me vendimin me letër nga UEFA-ja në ndërkohë. Lajmi do të plotësohet në ndërkohë me të ardhur informatat e reja. Në ora 22:00 këtë lajm e konfirmoi edhe drejtori i Ferronikelit, Arton Berisha, që ka thënë për Gazetën Express se, "sipas UEFA-së ne nuk i plotësojmë kriteret financiare dhe infrastrukturore për të marrë pjesë në gara."

BEFASITË E EVROPIANEVE

Cili ekip do të jetë befasia e EURO 2016?

3 June, 2016 @14:13

Deri në edicionit e vitit 1992, përfshirë këtë edicion, kampionati evropian ka pasur vetëm nga tetë kombëtare. Rënia e Bashkimit…

TË PAHARRUESHMET

Befasitë evropiane - Portugalia 2012

2 June, 2016 @13:57

Deri në edicionit e vitit 1992, përfshirë këtë edicion, kampionati evropian ka pasur vetëm nga tetë kombëtare. Rënia e Bashkimit…

TË PAHARRUESHMET

Befasitë evropiane - Turqia 2008

1 June, 2016 @23:58

Deri në edicionit e vitit 1992, përfshirë këtë edicion, kampionati evropian ka pasur vetëm nga tetë kombëtare. Rënia e Bashkimit…

KUQEZI

Festa e Drenicës

1 June, 2016 @18:42

Futbollistët kuqezi të Drenicës, të drejtuar nga trajneri Fadil Rama, kanë arritur të sigurojnë edhe një stinor në Superligë sot…

SPANJA

Kampioni ushtron golat

1 June, 2016 @18:32

Spanja, kampione aktuale e Europës, ka shënuar fitore të lehtë ndaj Koresë Jugore në miqësoren e përfundar pak më parë.…

BARAZHI

Drenica mbetet në Superligë

1 June, 2016 @18:05

Në ndeshjen e barazhit të zhvilluar mes Drenicës dhe Dukagjinit, fituese doli skuadra nga Superliga, e cila fitoi me rezultat…

FC PRISHTINA

Përforcohen kryeqytetasit

Foto: fcprishtina.com

1 June, 2016 @17:55

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, klubi i Prishtinës ka njoftuar përforcimin e skuadrës me Blendi Baftiun. Baftiu erdhi nga…

EURO2016

Liverpooli e Juventusi prijnë listën

1 June, 2016 @17:17

Pasi u publikuan listat përfundimtare të skuadrave për Euro2016, mund të vërehet që skuadrat me më shumti lojtarë pjesëmarrës…

AMIR RRAHMANI

S’është lehtë, kombëtares sukses

BOROZANI/ Lis Dorambari

1 June, 2016 @15:41

Qendërmbrojtësi kuqezi që dje u largua nga lista përfundimtare e EURO 2016 e Gianni De Biasit në një…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga