Të gjitha lajmet

VENDOSJA E PUBLIKUT

FFK përcakton edhe vendin e tifozëve për ndeshjet e barazhit

Foto: FFK

FFK përcakton edhe vendin e tifozëve për ndeshjet e barazhit

29 May, 2019 @13:02

Pas shortit të tërhequr sot për terminet e ndeshjeve të barazhit të Superligës, Federata e Futbollit të Kosovës ka përcaktuar edhe vendet në tribuna ku do të vendosen tifozët e ekipeve përkatëse.

Kështu në duelin ndërmjet Gjilanit dhe Besës, tifozët e ekipit gjilanas do të vendosen në tribunën lindore, ndërsa ata të ekipit pejan në tribunën perëndimore.

Kurse, në përballjen ndërmjet Trepçës’89 dhe Vëllaznimit, pjesa lindore i është dhënë gjakovarëve, e ajo perëndimore mitrovicasve.

SULMUES NGA KAMERUNI

Kamerunasi Lazare në test te Ballkani

Foto: KF Ballkani/fb

29 May, 2019 @13:39

Skuadra e Ballkanit që kaloi një stinor tepër të mirë në Superligë dhe me trajnerin Gani Sejdiu siguroi mbijetesën në…

DUELI I BARAZHIT

Trepça’89-Vëllaznimi, lufta për Superligë 2019/20

Pamje nga ndeshja kur të dyja ekipet ishin pjesë e Superligës/

29 May, 2019 @11:58

Stinori aspak i mirë i Trepçës’89 në Superligë mund t’i kushtojë me rënie, edhe pse llogariten favorit në duelin vendimtar…

DUELI I BARAZHIT

Gjilani-Besa, lufta për Superligë 2019/20

Kur Besa ishte pjesë e Superligës/ Foto nga arkivi

29 May, 2019 @11:46

Besa duket të jetë e gatshme, njëjtë edhe Gjilani. Dueli i dy ekipeve që luftojnë për të qenë pjesë…

PARA SHORTIT

Prishtina bartëse, rivalët potencial dihen

28 May, 2019 @14:31

Dy pjesëmarrjet e më përparme rresht dhe një kalim të një raundi (paraeliminator), Prishtinës ia ka siguruar koeficientin 1.250 -…

KOMPLETOHEN KAMPIONËT

Feronikeli mëson rivalët potencial

27 May, 2019 @13:17

Është kompletuar rundi preliminator për garën më të famshme për klube, Champions League. Skuadra nga Drenasi, Feronikeli do të takohet…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga