Të gjitha lajmet

TË LIRË

FIBA largon zyrtarisht dënimin e Pejës

FIBA largon zyrtarisht dënimin e Pejës

17 September, 2019 @13:58

Shtëpia e basketbollit ndërkombëtar (FIBA) ka bërë të ditur edhe zyrtarisht se KB Pejës i janë larguar dënimet e mëhershme dhe tash e tutje mund të transferojë lojtarë të huaj dhe të regjistrojë lojtarë për stinorin e ri të garave basketbollistike.

Verdhezinjtë nga Karagaçi i janë rikthyer edhe Superligës, direkt, me një Vendim të Bordit të FBK-së, ndërsa shpejt pritet të zyrtarizohen si pjesëmarrës në Ligën Ballkanike (BIBL), pasi që këta të fundit kanë konfirmuar bisedimet me ekipin.

Shqiponjat pejane edicionin e Superligës do ta nisin me përballje ndaj ekipit prizrenas, KB Prizreni, ndërsa duelet e para të stinorit do të luhen më 28 dhe 29 shtator.

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina nis aventurën drejt Champions Leagues

17 September, 2019 @11:20

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, sonte do të luaj një ndeshje shumë të rëndësishme, në kuadër të kualifikimeve për…

KB PEJA

Peja paralajmëron pjesëmarrjen në Balkan League?

16 September, 2019 @15:21

Me t’u rikthyer në Superligë, skuadra pejane filloi ‘vrullshëm’ me disa përforcime, ndërsa duket se pejanët duan të luajnë edhe…

KARAGAÇ

Qendër afrikane te Peja

Foto: KBPeja/fb

13 September, 2019 @22:29

Willy Kouassi, basketbollisti 208 centimetra i gjatë, qendër, i lindur në Abidjan të Bregut të Fildishtë, që ka bërë karrierë…

BASHKIMI

I huaji i dytë te Bashkimi

13 September, 2019 @17:07

Skuadra e Bashkimit, para pak çastesh e zyrtarizoi lojtarin amerikan Corey Raley Ross. Ross është i gjatë 193 cm dhe…

XHIRO 1

Superliga, ndeshjet e xhiros hapëse

13 September, 2019 @14:06

Përmes një komunikate për media, Federata e Basketbollit e Kosovës ka bërë të ditura ndeshjet e xhiros hapëse të Superligës,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga