Të gjitha lajmet

FRANCE FOOTBALL

Fidan Aliti në ekipin e më të mirëve

Fidan Aliti, gjatë ndeshjes Kosova-Bullgaria/ TOPSPORTI/ A. P.

Fidan Aliti në ekipin e më të mirëve

28 March, 2019 @15:20

Qendërmbrojtësi i Kosovës që luan për Kalmarin suedez, Fidan Aliti, është përzgjedhur në 11-shen më të mirë të ndeshjeve të dyta të ndeshjeve të reprezentacioneve në futboll nga France Football.

Në këtë grup kanë hyrë ndeshjet kualifikuese për EURO 2020, ndeshjet miqësore dhe kualifikueset në Afrikë që u luajtën prej të dielës deri të martën.

“Pasimi në barazim të Kosovës ndaj Bullgarisë (1-1) për mbrojtësin e Kalmarit dhe pika e parë në ndeshjen e parë për ekipin ballkanik,” ka qenë shkrimi që ka përcjellë emrin e Alitit pas përzgjedhjes në këtë ekip.

FORMACIONI I PLOTË NGA FRANCE FOOTBALL:

Portier: Darren Keet (Afrikë Jugore);

Mbrojtës: Danilo (Brazil), Raphael Varane (Francë), Fidan Aliti (Kosovë), Nico Schulz (Gjermani);

Mesfushorë: Balazs Dzsudzsak (Hungari), Ross Barkley (Angli), Leonardo Spinazzola (Itali);

Sulmues: Kylian Mbappe (Francë), Eran Zahavi (Izrael) dhe Serge Gnabry (Gjermani).

KOSOVA U19

Krasniqi fton 26 futbollistë në grumbullim

TOPSPORTI/Arkiv

2 May, 2019 @22:55

Selektori i Kosovës U19 Ramiz Krasniqi ka ftuar 26 futbollistë për grumbullimin e radhës të reprezentacionit. Kosova U19 do…

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

FIFA RANKING

Ngritja e Kosovës në renditjen e FIFAs

TOPSPORTI/ A. P.

4 April, 2019 @11:37

Edhe një ngritje, përsëri rekord për Kosovën, në renditjen mujore të FIFAs. Në listën e botuar sot nga FIFA…

MBLIDHEN SHPRESAT

Lista e Ramiz Krasniqit për Kosovën U19

2 April, 2019 @21:17

Përzgjedhësi i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka publikuar sot listën e lojtarëve që do të marrin pjesë në grumbullimin tre…

VEDAT MURIQI

Muriqi kandidat për sulmuesin e vitit

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

2 April, 2019 @18:09

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, me performancën e tij që po tregon në Superligën Turke, është bërë kandidat…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja