Të gjitha lajmet

SUPERKUPA: PRISHTINA - BASHKIMI

Finale interesante, epërsi e prizrenaseve

TOPSPORTI / ARKIV

Finale interesante, epërsi e prizrenaseve

24 September, 2019 @18:22

Finale interesante po zhvillohet mes Prishtinës dhe Bashkimit, skuadra të cilat momentalisht po luftojnë për Superkupën e basketbollit te femrat.

Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 32-44 në të mirë të vajzave të Bashkimit.

Irma Konjusha (11 pikë) po e udhëheq Prishtinën deri më tash, kurse tek prizrenaset më të dalluarat momentalisht janë Khadija Brown (23 pikë) dhe Saranda Daci (10 pikë).

Raporti i plotë pas ndeshjes.

KBF PRISHTINA - KBF BASHKIMI

Prishtina vs. Bashkimi, pesëshet startuese

TOPSPORTI / ARKIV

24 September, 2019 @17:25

Me fillim nga ora 17:30, në “Mizair Isma” të Rahovecit Prishtina dhe Bashkimi përballen mes vete në kuadër të Superkupës…

FINALET E PARA

Një javë para Superkupës

17 September, 2019 @14:05

Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës pritet të fillojë me spektakël, pasi më 24 shtator, palestra “Mizahir Isma” do…

XHIROJA E PARË

Superliga e femrave, ndeshjet e xhiros hapëse

TOPSPORTI / A.P

13 September, 2019 @14:18

Më 12 tetor starton Superliga e basketbollit në kategorinë e femrave. Ndeshjet e xhiros hapëse pas shortit janë përcaktuar të…

KOMUNIKATË

Të gjitha transferet e klubeve të basketbollit

11 September, 2019 @18:32

Në ditën e fundit të afatit kalimtar, Federata e Basketbollit e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të…

PRISHTINA (F)

Kampionet përforcohen me qendrën amerikane

10 September, 2019 @17:41

Kampionet e Kosovës në Ligën e Femrave në basketboll, Prishtina, para pak çastesh e zyrtarizuan përforcimin e ri Nyilah Jamison-Myers. …

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave